В Україні набирає обертів нова злочинна схема, яка за допомогою SIM-карти дозволяє вкрасти гроші з чужої кредитної картки. Не так давно, Кіберполіції вдалося розкрити групу злочинців, які крали таким чином гроші українців.
З однією з постраждалих від шахраїв жінкою зв'язалися журналісти. Її звуть Марина, вона проживає в Києві. Жінка попросила не показувати її обличчя, так як все ще прибуває в страху. Марину обікрав її сусід на більше, ніж 3000 гривень.
"Сусід зробив мій номер собі на телефон, абсолютно ідентичний моєму номеру. Йому приходили повідомлення з підтвердженням про оплату послуги або товару через інтернет. І з моєї картки списувалися гроші", - пояснила жінка.
Подробиці скоєного злочину Марині розповіли поліцейські дільниці, коли зловмисника спіймали.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Схема крадіжки є наступною: щоб обчислити номер, до якого прив'язана карта, досить зробити три операції за цим телефоном. Потім можна вивідати вже і банківські дані.
Олександр Карпов, директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем уточнив: "Шахрай може на вашу карту закинути три рази по десять гривень і сказати: ось, за моєю "сімкою" приходило по десять гривень. Може три рази вам зателефонувати і сказати – саме з цих номерів були дзвінки".
За два місяці в Києві так обікрали вже 20 людей, повідомляє Асоціація платіжних систем.
Карпов розповів, як себе убезпечити: "Щоб запобігти перехоплення SIM-карти, вам потрібно зробити ксерокопії документів, прийти до оператора і сказати: "Я хочу щоб ці дані зберігалися у вас".
Ще є варіант прив'язати телефонний номер документа: підійде паспорт або ІПН, це можливо на контрактній формі абонентського обслуговування. В такому випадку ніхто сторонній не добереться до ваших даних.
Не варто і публічно демонструвати в соцмережах або месенджерах свій номер телефону, який прив'язаний до вашої банківської картки. Номер карти також краще міняти не рідше трьох разів на рік - так ваша безпека посилиться.
Нагадаємо, раніше в Запоріжжі озвірілі шахраї беруть в заручники малюків і вимагають викуп.
Також Знай.uа писав, що "ваш син у лікарні, потрібні гроші": літній харків'янин попався на мерзенну вудку аферистів.
Ще Портал Знай.uа повідомляв, що на вашій карті - жирний нуль: літню франковчанку обвели навколо пальця одним SMS, як не потрапити на гачок аферистів.