Петро і Павло Горобинники 23 вересня
У цей день православна церква вшановує пам'ять святителів Петра і Павла, єпископів Нікейських. В 9 столітті, за царя Лева Ісаверяніна, святий Петро захищав християнство від іконоборців і за це трагічно загинув. Відомо про чотири листи святого Федора Студита до святителя Петра. Про життя Павла, який також проповідував православ'я в той час в Нікеї, ніяких відомостей, на жаль, не залишилося.
В цей період дозріла горобина від перших осінніх заморозків ставала солодкою. При цьому у народі вірили, що в цей день ягода відзначає свої іменини. «З Петрова дня літнього їж суницю, а з осіннього — горобину», — говорили наші предки.
Ягоди починали заготовляти про запас, варили з них компоти і цілющі кваси. Горобина вважалася чудовим засобом проти хвороб і нечистої сили; настій з неї вживали для лікування від застуди. Для цього потрібно було зібрати ягоди після перших морозів, ретельно перебрати, засипати в бутель, залити горілкою і поставити в темне місце на два-три місяці. Кожні три-чотири дні бутель потрібно було струшувати.
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
По горобині судили і про те, якими будуть наступні місяці. Велика кількість ягід передбачала сиру осінь і сувору зиму.
Іменини 23 вересня
Андрій, Василь, Гаврило, Гліб, Євген, Іван, Климент, Костянтин, Микола, Павло, Петро, Семен, Тетяна.