26 серпня православна церква вшановує пам'ять єпископа Тихона Задонського. У народі цей день називали Тихон Пристрасний за те, що потрібно обходити будинок з іконою Божої Матері «Пристрасна». Так свято і поєднало у своїй назві імена святителя Тихона та іменування ікони.

Тихон Пристрасний 26 серпня: заборони свята

У народі Тихона вважали покровителем цього дня і спасителем від депресії, біснування, зневіри (що є одним зі смертних гріхів і категорично забороняється церквою). Ще Тихону молилися про умиротворення душі.

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Чудові новини!

Популярні новини зараз

Юність стукає у двері? Оновлені мотоцикли "Ява" знову продаються в Україні, одразу 6 моделей

Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць

Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!

Цей день наші предки зазвичай проводили в наведенні порядку і провітрюванні в погребі і сараї, перед тим, як закласти в них зібраний урожай і всі їстівні заготовки, які господині запасли на зиму.

Також заговорювали сіно і зимові сховища від недоброго слова, від лихого ока і всякої нечисті. Господині розвішували по кутах сховищ пучки будяків та полину. Частина полину підпалювалася, а цим димом обкурювалося все приміщення. Якщо рослина ще залишалася – викидати її не можна, інакше нещастя повернуться в дім.

Полин, як вважалося на Русі, може очистити повітря і звільнити стіни від гнилі, чортополох і сіль були відомими засобами проти злих сил. Іноді спільно з полином для обкурювання приміщень використовували ладан, а стіни окропляли святою водою. Все це робилося для того, щоб максимально захистити і зберегти зібраний урожай, адже від нього залежали добробут і здоров'я людини.

Крім того, в народі ходили прикмети, пов'язані з урожаєм: «Якщо грибовно — так і хлібовно». Так, при великій кількості грибів у лісах можна сподіватися і на хороший урожай зерна в наступному році. У той же час ходити по гриби в цей день не рекомендується.