У неділю, 18 серпня, православні християни відзначають передсвято одного з найважливіших християнських свят - Преображення Господнє.
Історія свята бере свої витоки у 4 столітті, коли за ініціативою цариці Олени на горі Фавор був збудований християнський храм, освячений на честь Преображення. Традиція відзначати Преображення у серпні пов'язана з Великим Постом.
Як сказано у Священному писанні, Син Божий зійшов з учнями Іваном, Петром та Яковом на гору Фавор щоб помолитися Отцю Небесному. Під час молитви його обличчя засяяло, а одяг став біліший за сніг. Після цього учнів оточила хмара і вони почули голос Отця Небесного: "Це Син Мій улюблений, Його слухайте".
Читай Знай.uа у оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
У народі 18 серпня прийнято готуватися до Преображення Господнього. Люди збирали урожай, щоб на наступний день освятити його в церкві. Існує давня благочестива традиція приносити на свято різні фрукти, особливо яблука.
Чудові новини!
Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!
Нагадаємо, Медовий Спас: історія свята і традиції.
Як повідомляв портал Знай.uа, Яблучний спас: прикмети, обряди і головні особливості свята.