Цього літа власністю Гуляйпільської громади став будиночок на вулиці Трудовій, якому вже під півтори сотні років. Невеличкий, побудований із глиняної цегли та соломи і - особливий. Це родинний "маєток" Махнів: одного зі старших братів Нестора – Карпа Махна.
«Тут із малечку мешкав, а потім неодноразово гостював ватажок селянського повстанського руху Нестор Махно. І куди йому було ще йти, як не до старшого брата Карпа, адже батьківський будинок Махна був спалений 1918 року австро-угорськими вояками. Сюди ж у 1950-х повернулася з радянських таборів, а потім кілька разів приїжджала колишня дружина Нестора, Галина. Головне ж – у цьому будинку ніколи не зрікалися "небезпечного" родича, берегли пам'ять про нього, щиро ділилися нею з усіма охочими. – розповідає міський голова Гуляйполя Сергій Ярмак.
Більше 15 років будинок оберігала дружина несторівського племінника Віктора Яланського Любов Федорівна. Наприкінці 2017 року жінка померла, після хх смерті громада задумалася про відкриття музею.
Процес викупу тривав довго, адже придбання будинку відбувалось за бюджетний кошт. "Родичі просили 200 тисяч гривень, зважуючи на історичну цінність, урешті зійшлися на 150 тисячах. Були дебати з депутатами, альо на сесії лише один проголосував проти", - додає міський голова. Альо будинок викупили в липні і за місяць привели його до належного стану, адже за пітора року купівлі-продажу він був занедбаний.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Музей Махна має площу близько 60 "квадратів". Складається з трьох кімнат, однієї прохідної, та невеличкої кухоньки. Останню хочуть залишити для господарських потреб, опалення тощо. На решті розміститься власне музей. В експозиції будуть документи та світлини, їх не бракує, а також побутові інсталяції. Біля далекої кімнаті, спальні, буде лежанка у вітальні – стіл із простими полив’яними мисками та ложками, на вікнах - рушники замість занавісок.
Частину експозиції буде присвяена Віктору Яланському та його дружині, адже їхній внесок у збереження махновської історії неоціненний.
Як повідомляв Знай.иа у Сполучених Штатах до 20 років ув'язнення засудили українку, яка робила порнографію зі своєю дворічною донечкою і пересилала їх свого 50-річного бойфренда.