У цей день відзначається народне свято Силуан і Сила. Також 12 серпня православна церква вшановує пам'ять святих апостолів від сімдесяти Силуана та Силу (Силосу), а також святого Іоанна Воїна.

Силуан і Сила 12 серпня: заборони свята

Наші предки в цей день приділяли особливу увагу житу. Так у народі говорили: «На Силу і Силуана жито буває п'яне»; «Посієш жито на Силу — народиться сильно»; «Сила хліб силить».

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Традиційно в цей день святий Сила вкладає в трави і коріння, особливо в лопух, магічні цілющі властивості. Однак збирати кропиву категорично заборонено, тому що на Силуана та Силу вона стає настільки пекучою, що може залишити опік на шкірі.

Популярні новини зараз

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще

Чудові новини!

Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!

Вважалося, що на Силуана та Силу відьми напиваються молока і вмирають. Нечистій силі приписували здатність доїти корів до смерті. Саме тому не рекомендується в цей день виводити свою худобу в поле.

Зате якщо після трапези відьма засне, її неможливо розбудити — тоді віруючі селяни припікали їй п'яти соломою, щоб вся її сила пішла в землю. Знаючі люди говорили, що після такого обряду відьма вже ніколи не доторкнеться до корів.

У той же час у святого Іоанна Воїна просили заступництва і втіхи всі скривджені, а на Русі було прийнято молитися цьому святому і про повернення краденого.

Люди вірили, що якщо у цей день обкрадена людина відслужить молебень Іоанну, то злодії виявлять себе самі. Якщо ж злочинець не хотів зізнаватися, приступали до ворожіння. На кого вказували чаклун або ворожка — той повинен був заприсягтися в невинності ім'ям Іоанна Воїна. Православні були впевнені, що якщо людина при цьому збреше — то святий сам її покарає.