12 серпня православна церква вшановує пам'ять святих апостолів від сімдесяти Силуана та Силу (Силосу), а також святого Іоанна Воїна.

Силуан і Сила 12 серпня: традиції свята

Наші предки в цей день приділяли особливу увагу житу. Так, у народі говорили: «На Силу і Силуана жито буває п'яне»; «Посієш жито на Силу — народиться сильно»; «Сила хліб силить».

Читай Знай.uа в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

При цьому слов'яни вірили, що святий Сила додасть тваринам, рослинам і людям небувалої сили, так як потрібно багато сили, щоб і дозріле жито встигнути зібрати і засіяти озимине. Традиційно в цей день святий Сила вкладає в трави і коріння, особливо в лопух, магічні цілющі властивості.

Популярні новини зараз

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Не просто оновити дані у ТЦК: чоловіків попередили, що буде потім

Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

Показати ще

Чудові новини!

Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!

Крім того, на Русі святому апостолу Силі приписували істинно богатирську міць, ототожнюючи його зі слов'янським язичницьким богом Сильнобогом, який протегував могутній силі, спритності і витривалості.

За народними повір'ями, у цей день відьми напиваються молока і вмирають. Нечистій силі приписували здатність доїти корів до смерті.

Зате якщо після трапези відьма засне, її неможливо розбудити — тоді віруючі селяни припікали їй п'яти соломою, щоб вся її сила пішла в землю. Знаючі люди говорили, що після такого обряду відьма вже ніколи не доторкнеться до корів.

У той же час у святого Іоанна Воїна просили заступництва і втіхи всі скривджені, а на Русі було прийнято молитися цьому святому і про повернення краденого.