Хліб і крупа
"По хлібобулочним виробам спостерігається щомісячне зростання на 1,5—2%. Пекарі планово піднімають рентабельність соціально значимих сортів хліба", - розповіла директор ЕДК Олег Пендзин.
У цілому осінній зростання можуть досягти 15%.
Чудові новини!
Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!
"Зокрема, Україна мало жито засіває, яке до того ж йде на експорт. У підсумку житнього борошна може бути недостатньо. На зростання вартості борошна, макаронів впливає і можливе подорожчання палива", — пояснює заступник генерального директора УАК Наталія Зарицька.
Це означає, що восени батон може подорожчати до 16 грн (+2 грн), біла мука — до 17-18 грн (+2,5 грн), макарони — до 15 грн (+1,9 грн).
Також гречка може підскочити на 20%, вважає Зарицька, але Пендзин впевнений у подорожчанні на 30-40%.
"Зараз посівні площі займають до 40% порівняно з 2018-м. Причина — останні два роки гречка дешевшала, тому її менше засіювали", — уточнюють в ЭДК.
До того ж, не виключено, що восени за один кіло гречки доведеться платити по 25 грн (+7 грн).
Овочі і фрукти
"Дощі заважають збору і зберіганню продукції. До кінця осені помідори, цибуля та капуста можуть подорожчати на 5%, а картопля — на 10-15%", — думає Зарицька.
Якщо прогнози збудуться, то картопля буде по 22-25 грн (+3—5 грн), лук — по 12 грн (+1 грн), капусту — по 11 грн (+1 грн), помідори — по 43-48 грн (+2—3 грн).
Трохи набрати можуть яблука — до 10-15%. На думку Пендзина, на вартість товару впливає велика пропозиція з Польщі. Тобто за кіло продукту восени, можливо, доведеться заплатити 18 грн (+3 грн).
А ціни на соняшникову олію будуть стабільними.
"Може навіть подешевшати на 5% за рахунок гарного врожаю і високих обсягів виробництва на експорт", — повідомляють в УАК.
Значить, восени пляшка олії в акціях коштуватиме 30 грн (-1,5-2 грн).
М'ясо та молоко
Цієї осені яйця можуть подорожчати до 5—20%.
"Курка в теплу пору року несеться краще, ніж у холод. Тому крім сезонності інших факторів зростання немає", — вважає Зарицька.
Тобто десяток буде по 26 грн (+1,2 грн). Молоко, сир, вершкове масло можуть зрости на 17—25% у листопаді. Так, літр молока обійдеться в 32 грн (+6 грн). Ще на 6% подорожчає свинина.
"Ціни на нашу свинину порівнюються з Польщею. Тому імпорт стабілізує ціни в Україні", — сказав Пендзин.
У листопаді 1 кг свинячої грудинки може коштувати 112 грн (+6—7 грн).
Нагадаємо, що в Україні, починаючи з 6 серпня вступає в дію Закон "Про інформацію для споживачів стосовно харчових продуктів".
Як повідомляв портал Знай.ua, фахівці розповіли, кому таке харчування дійсно корисне.
Також портал Знай.ua писав, що новий маркетинговий хід АТБ змусив українців вити від жаху.