У неділю, 5 серпня, за народним календарем відзначається свято Трохима Безсонника. Також це дата пам'яті святого Трофима і ще 14-ти мучеників, які стали жертвами гонінь на християн в кінці III – початку IV століть.
Трохима у народі прозвали Безсонником тому, що в розпалі була пора робочих жнив. "Довго спати — добра не бачити", — говорили люди.
У цей день не прийнято було спати допізна. Тим більше, що ночі до 5 серпня і так ставали довшими - важливо було встигнути виконати усі роботи до настання сутінків. Саме 5 серпня зазвичай починалася страда - роботи у селян було більше ніж достатньо.
В цей день майже завжди стояла суха погода, тому наші предки намагалися кожну годину проводити з користю для справи.
Не можна було спати до обіду, адже робота не чекає і потрібно встигнути якомога більше. "Довго спати — добра не бачити", — говорили люди.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Ходили й інші приказки на ту ж тему: "В жнива одна турбота — не стояла б робота"; "Жати — не дрімати"; "Хорошому господарю день малий"; "Йде робота — спати не охота".
Чудові новини!
Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!
Селяни пам’ятали, що в полудень працювати не можна, так як можна зустріти польових духів – полудениць, які символізують сонячний удар. За переказами, з 5 по 12 серпня вони водять хороводи – в спекотному мареві пурхають над полем і "плутають мороки женців".
Полудениць представляли у вигляді дівчат з довгим волоссям, одягнених в білий одяг або у вигляді старої жінки. Селян, які працювали в полудень, полудениця могла покарати. Тому в цей час завжди йшли додому підкріпитися і трохи відпочити.
Дівчата, які бажають, щоб у них не було відбою від хлопців, вмивалися вранці калиновим соком. А ось рубати гілки калини в це день – до великого нещастя.
Одиноким хлопцям на Трохима в ліс ходити не можна. Вважалося, що в цей день русалки водять хороводи і горе тому, хто попадеться їм на очі. Вони можуть напустити хворобу або залоскотати до смерті.
Також на Трохима дотримувались й інших заборон.
Нагадаємо вихідні і свята у серпні 2019.
Як повідомляв портал Знай.ua, у неділю, 4 серпня, відзначалась одна з важливих дат церковного календаря - День Святої Марії Магдалини.
Також Знай.ua писав, 19 серпня християни відзначають Яблуневий спас.