Чорне море на межі екологічної катастрофи. Концентрація у воді хімічних сполук, що загрожують життю морської фауни й людини, перевищує допустимі норми токсичності.
Про це йдеться у результатах екологічного моніторингу Чорного моря, який проводився в рамках проекту EMBLAS.
Читай Знай.uа в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!
Серед таких хімічних сполук – бензо(а)пірен, деякі пестициди, інсектициди, а також ртуть і антипірени в рибі. Загалом, у Чорному морі виявлено 124 хімічні сполуки. Зокрема, це стійкі органічні речовини-забруднювачі, метали, пестициди, біоциди, лікарські засоби, антипірени та побутові хімічні засоби.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Чудові новини!
Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!
Концентрацію цих речовин у морській воді раніше не вивчали, тому тепер буде запропоновано включити їх в регулярні дослідження.
Варто зазначити, що під час дослідження також виявили ДНК європейського осетра та білуги, які під загрозою зникнення, у багатьох пробах по всьому Чорному морю.
Проект EMBLAS організований за співпрацю Європейського Союзу, Програми розвитку ООН та Міністерства екології України. Дослідження проводилися в прибережних водах Грузії, України й Росії, а також у відкритому морі протягом 2017-2019 років.
Нагадаємо, Чорне море кишить космічними жрунами-людожерами: Нібіру атакувала Землю, і тепер загинути ризикує кожен.
Як повідомляв Знай.uа, мільйонам українців категорично заборонять сідати за кермо: що чекає на водіїв.
Знай.uа писав, війська Путіна нахабно перекрили п'ять районів Чорного моря: в чому причина.