Курс долара зафіксував річні мінімуми, гривня ж оновлює максимуми. Банкіри і фінансисти стверджують, що курс гривні може зміцнитися до 24 , якщо іноземні інвестори в такому ж темпі будуть купувати ОВДП.

У вівторок, 30 липня, курс гривні продовжив висхідне ралі, пробивши чотирирічний максимум, і досягнув у покупці позначки в 25,02 грн/$. Останній раз курс гривні на такому рівні перебував в середині серпня 2016 року. На чорному ринку ціна покупки долара впала нижче 25 грн — до 24,85−24,92 грн/$.

Старший аналітик фінансової компанії Альпарі Вадим Іосуб пояснив падіння американської валюти стійким попитом нерезидентів на держоблігації. Про це пише РБК-Україна.

"Основним драйвером зміцнення гривні за останні пару тижнів став стійкий попит нерезидентів на ОВДП, – держоблігації, номіновані в гривні. Для їхньої покупки іноземному інвестору треба завести в країну валюту, і поміняти її на гривню», – підкреслив Іосуб.

Популярні новини зараз

Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

За словами аналітика, підтримкою для долара може стати область поблизу 24,7 грн, яка відповідає мінімумам липня 2016 року. Водночас якщо долар проб’є і цей рівень, це означатиме повернення до значень січня 2016 року.

"Найімовірніше, мінімум в районі 24,7 грн буде досягнуто в першій половині серпня, курс на деякий час стабілізується, а до кінця літа долар перейде до зростання. Причиною стане зменшення попиту іноземців на ОВДП", – додав він.

Нагадаємо, 31 липня курс долара США по відношенню до гривні впав до найнижчого рівня з 2016 року. У вівторок Національний банк України встановив офіційний курс долара на рівні 25,25 гривень, а 31 липня курс впав до 25,08 гривень.