Уляна Супрун в. о. міністра охорони здоров'я України у черговому пості на своїй сторінці в Facebook звернулася до теми болі в колінах і розповіла, що хондропротектори не ефективні, повідомляє Politeka.

Отже, за словами Супрун, так звані хондропротектори - добавки, які нібито повинні захищати і відновлювати хрящ, дуже популярні серед спортсменів і пацієнтів з різними формами артриту, найбільш поширені "хондропротектори": хондроїтин сульфату (ХС) і глюкозаминогликан (РР).

Однак, за твердженням Супрун, вони зовсім не ефективні.

Президент розповів свою думку про в. а. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун, радий що його сім'ю лікує інший лікар.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

"Супрун? Ну, по-різному до неї ставляться. Ви ж знаєте, так, як її називають? Слава Богу, у мене є інший лікар, у моєї сім'ї", - сказав Володимир Зеленський.

Хрящ за всіма своїми властивостями повинен бути пружним і гладким. Так як вони забезпечують речовини, які створюють каркас і утримують воду: протеоглікани, гіалуронова кислота і колаген. Протеоглікани - це білки, до яких приєднані довгі вуглеводневі ланцюги. Останні складаються із вже згаданих хондроїтину сульфату або глюкозаминогликана. Ці специфічні компоненти періодично руйнуються ферментами, і замінюються новими молекулами. Тому ці добавки нам формують складні вуглеводи ХС і РР, видобуті з хрящів тварин або зовнішніх скелетів ракоподібних.

"Те, що ми їмо чи п'ємо у складі добавок, має три шляхи: малі молекули, наприклад вітаміни, амінокислоти або сахариди, всмоктуються в кишечнику, білки, крохмаль, дисахариди (як лактоза), і жири підлягають розщепленню ферментами, а розчинні волокна або резистентний крохмаль (складні вуглеводи, які ми не можемо переварити) доходять до товстого кишечника і стають їжею для бактерій. Варіанти, що велика молекула складного вуглеводу проникла в кров, прийшла до хворого коліна і стала його частиною, на жаль, немає. Тобто ХС або РР. не може засвоїтися в спожитому вигляді - він лише частково розщеплюється до простих цукрів, які всмоктуються", - пояснює Супрун.

Дослідження впливу цих речовин на стан суглобів у пацієнтів або лабораторних тварин досить суперечливі, недосконале сплановані і часто проведено упереджено.

Є певні дослідження, які запевняють у короткостроковій перспективі ХС допомагає 20% людей і зменшує біль при ОА.

Тому якщо провести ряд дослідів, а саме такий як рандомізоване подвійне сліпе клінічне з використанням плацебо для контролю з циого можна дізнатися, що "хондропротектори" значно погіршують стан пацієнтів. При цьому можна зробити висновок, що він є малоефективним.

Нагадаємо, Супрун розповіла, про що забувають українці: майже панацея від всіх хвороб, особливо для держслужбовців
Як раніше повідомляв Знай.іа, МОЗ пропонує українцям кардинальні зміни: більше ніякої обрізки дерев, солі на дорогах і спаленого листя
Раніше портал Знай.іа писав Супрун залізла українцям в рот: незвично привітала з Днем поцілунку