На території Росії досі працюють десять реакторів, які ідентичні тим, які використовувалися в Чорнобилі. І це при тому, що фахівці МАГАТЕ визнали конструкцію реакторів РБМК-1000 небезпечною ще в 1993 році за підсумками незалежного розслідування причин аварії на ЧАЕС.
Читай Знай. ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!
Три реактора досі функціонують на Ленінградській, три на Смоленській і чотири на Курській АЕС. Всі ці реактори будувалися з 1976 по 1990 роки і були розраховані на 30-річний термін служби.
"Росатом" неодноразово продовжував експлуатацію реакторів РБМК-1000 і планує поступово вивести їх з експлуатації лише до 2035 року. При цьому в РФ підкреслюють, що остаточні терміни будуть залежати від динаміки попиту і пропозиції на ринку".
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Крім того, в "Росатомі" стверджують, що після аварії в Прип'яті РБМК сильно реконструювали для того, щоб виключити навіть гіпотетичну ймовірність аварії.
Проте вчені Курчатовського інституту Олександр Румянцев і Валентин Федуленко в дослідженні відзначають, що за своєю фізики і конструкції реактори РБМК "продовжують залишатися найбільш складними об'єктами атомної енергетики, насилу піддаються математичному моделюванню".
Нагадаємо, на Чорнобильській АЕС неспокійно.
Як повідомляв Знай. ua, киян занурять в атмосферу популярного серіалу "Чорнобиль".
Також Знай. ua писав, що творці "Чорнобиля" по достоїнству оцінили український фільм.