Середньозважена ціна в об’єднаній енергосистемі України за перший тиждень роботи нового ринку склала 161,9 коп/кВтг, що відповідає оптовій ринковій ціні, яка діяла в червні. Про це повідомив директор з управління портфелем енергоресурсів D.Trading Дмитро Маляр на сторінці компанії у Facebook, підбиваючи підсумки тижня роботи нового ринку електроенергії.
"Початок другого торгового тижня гарний привід підвести підсумки першого історичного. Середньозважена ціна в ОЕС України 1-7 липня склала 161,9 коп/кВтг, що тотожно оптовій ринковій ціні, яка діяла в червні", - написав Маляр.
Він також повідомив про результати роботи ринку впродовж вихідних та понеділка.
"Торги на неділю на ринку на добу наперед супроводжувались зниженням обсягів до 124,8 млн кВтг (-20% до середніх значень тижня) та відповідно ціни до 157,2 коп/кВтг. Основний драйвер – неділя це традиційно дно тижневого циклу споживання, що додатково супроводжувалося доволі комфортними температурами навколишнього середовища. Торги на понеділок та вівторок в ОЕС України відзначилися зростанням попиту до величин четверга-п’ятниці та коригуванням цін до 162,0 та 166,7 коп/кВтг відповідно", - повідомив Маляр.
Експерт звернув увагу, що з точки зору пропозиції на ринку в ОЕС України спостерігається мінімальна аварійність (лише 1 енергоблок) та достатні запаси вугілля (жодна працююча ТЕС не має запасів вугілля нижче 50 тис тон).
Особливо Маляр відзначив зростання імпорту електроенергії, що на його думку, є вагомою умовою створення конкуренції на новому ринку.
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
"Минулого тижня Україна вперше здійснила імпорт електроенергії. А вже сьогодні НЕК "Укренерго" підбила підсумки - за чотири дні роботи нового ринку електроенергії імпортовано 19,6 млн кВт годин електроенергії. Повністю погоджуюсь з колегами, що саме імпортні поставки є вагомою умовою для створення прозорої конкуренції на українському ринку електроенергії", - написав Маляр.
Нагадаємо, 1 липня запрацював новий ринок електроенергії, відповідно до ухваленого у 2017 році Верховною Радою Закону України "Про ринок електричної енергії". Згідно з законом, нова модель передбачає запровадження таких сегментів як ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу наперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду 5 липня заявив, що новий ринок електроенергії функціонує успішно, і ціна на електроенергію не зросла. А також наголосив, що енергоринок з 1 липня працює в межах тих запобіжників та цінових обмежень, які були створені рішеннями уряду та галузевого регулятора.