Патріарх Філарет заявив, що не збирається "воювати" з Православною церквою України за майно. Про це він повідомив журналістам після того, як скликав "собор", на якому прийняли рішення про відновлення Київського патріархату.

Читай Знай. ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

"Ми воювати за майно не будемо. Сподіваємося, що єпархії з часом зрозуміють, що вони належать до чужої церкви, а їм треба належати до своєї, української церкви, незалежної. Вони будуть вирішувати самі, ми на них тиснути не будемо", - зазначив Філарет.

Він пояснив, що готовий розвивати УПЦ Київського патріархату з нуля.

Популярні новини зараз

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

"У 1992 році я був єдиним єпископом Яковом Панчуком. А в 2018 році було вже 40 єпископів і була велика церква. З малого зерна ми виростили велике дерево за 25 років. Так само і зараз у нас трохи єпископів, але є. І ось вже обрали двох, буде нас п'ять. І будемо ставити стільки, скільки потрібно", - оголосив Філарет.

Варто відзначити, що в постанові так званого собору Української православної церкви Київського патріархату" говориться, що за УПЦ КП залишаються всі кошти і майно ліквідованої церкви.

"УПЦ КП продовжує бути власником всіх засобів, усього майна (рухомого і нерухомого), придбаного за власні кошти, або переданого їй державними органами або органами місцевого самоврядування, включаючи храми, монастирі, навчальні заклади та ін Всі банківські рахунки є рахунками Київської патріархії як юридичної особи", - йдеться в тексті документа.

Крім того, в ліквідованої церкви вважають, що всі храми належать управління Київської патріархії. Проте церкви, які перейшли до ПЦУ можуть повернутися назад в УПЦ КП.

"ДО УПЦ КП продовжують належать усі єпархії, монастирі, духовні навчальні заклади, братства, місії, зареєстровані держорганами як релігійні організації УПЦ КП. До КП можуть належати і ті єпархіальні управління і релігійні громади, які перереєстрували свої статути на ПЦУ, але хочуть бути в складі УПЦ КП", - зазначено в документі.

Нагадаємо, Собор Філарета відновив УПЦ КП.

Як повідомляв Знай. ua, митрополит ПЦУ пояснив, що сталося насправді.

Також Знай. ua писав, що Філарет розпочав війну з "неугодними" священиками