День пам'яті і скорботи

Цей день відзначають у багатьох країнах, і в Україні в тому числі. Пам'ятну дату заснували в 2000 році в пам'ять про трагічні події Другої світової війни. В ній загинув кожен п'ятий українець, і це тільки ті, про кого точно відомо. У 2011 році рішення затвердити обов'язкову хвилину мовчання прийняла Верховна рада. Хвилина мовчання кожен рік проходить в 10:00. Так згадують про тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє.

Саме в цей день відзначають День пам'яті і скорботи, тому що саме в цей день стався напад фашистської Німеччини на Радянський Союз. В Україні було стерто з лиця землі сотні населених пунктів. Жертвами стали не тільки ті, хто загрожував режиму, але і жінки, діти, літні люди і хворі. Знищували навіть пацієнтів неврологічних диспансерів та тяжкохворих.

День фінського прапора

День збігається з самим світлим часом у році і з народним святом Іванова дня. Його відзначають в суботу між 20 та 26 червня, це державне свято і вихідний день.

Прапор – один із символів Фінляндії, на білому прямокутному полі синій скандинавський хрест. Є національний та державний прапори, і ось другий може бути прямокутним і з косицями, а в квадраті в центрі синього хреста зображено державний герб Фінляндії.

Популярні новини зараз

Чи можна взяти паперову довідку в ТЦК про відстрочку, якщо її було оформлено в "Резерв+"

Мобілізаційні рейди та повістки поштою: ТЦК назвали найвищу ефективність

До школи більше не пустять: для батьків вигадали нові правила

Що чекає на тих, хто не оновив облікові дані у ТЦК

Показати ще

Іванов день у Фінляндії

Це початок літа і найкраща пора для північної країни. Також це свято сонцестояння наклалося на Різдво Іоанна Предтечі. Тому зараз Іванов день відзначають у першу суботу після 19 червня. До нього заздалегідь готуються, всі вулиці прикрашають березовими листям, гілками і вінками: вони в церквах, в магазинах, в домах. Береза – символ гостинності.

А головною традицією вважається підняття фінського прапора і спалення Коки. Це конусоподібна споруда з сухої берези. Ще за часів шведів жителі розпалювали багаття на річці. Вважалося, що вогонь може пожерти зло, а вода віднесе його прах геть. Зараз це просто красивий елемент свята. Коли багаття догорає, всі сідають за столи, смажать сардельки і печуть млинці.

Православні свята:

  • Віддання свята П'ятидесятниці.
  • Святителя Кирила, архієпископа Олександрійського.
  • Преподобного Кирила, ігумена Белоезерского.
  • Седмиця 1-ша після П'ятидесятниці. Всіх святих. Троїцька седмиця.

Кириллин день

Православна церква вшановує в цей день преподобного Кирила Белоезерского, жив в 14-15 століттях. Вважалося, що літо вже розквітає і наступає самий довгий день у році. Також поспіває суниця. Є легенда, що раніше суниця не давала плодів, ще дитям Ісус гуляв по лісі, а суниця засмутилася, що не може його нічим порадувати. Спаситель поцілував її і на місці поцілунку зросла солодка ароматна ягода.

Народні прикмети на 22 червня

Іменини в цей день

Олександр, Олексій, Іван, Кирило, Маріанна, Марія, Марфа, Рафаїл, Текля

Як повідомляв портал Знай.ua, економісти спрогнозували хороші перспективи для української національної валюти. Що буде з доларом на початку літа. Українці відчують дежавю.

Нагадаємо, любителів пікніків попередили, що цього літа кліщів буде більше, ніж зазвичай. Завдяки погодним умовам, які забезпечують ідеальні умови для кровососів. Це означає, що підвищується ризик контакту з кліщем. Лікарі сказали, як себе гарантовано захистити.

Також Знай.ua писав, що незважаючи на те, що споживчий настрій українців постійно падає, вони продовжують купувати все більше різних продуктів. На що більше всього грошей витрачають українці? Ці цифри відкриють очі на гірку правду.