Українські теплоенерго почали встановлювати в житлових багатоповерхівках загальнобудинкові лічильники води. До цього зобовязує новий закон про ЖКГ. Втім жителі багатоповерхівок категорично проти цього.
Про це пише UBR.
Справа у тому, що тепер люди платитимуть не за реально використані кубометри води у валсних квартирах, а й змушені будуть покривати з власної кишені усі витрати (наприклад, якщо прорве трубу), і платити за сусідів, житло яких не обладнано квартирними лічильниками.
Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Оплата комунальних послуг: що обов'язково потрібно перевіряти, щоб не втратити гроші
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Також українці скаржаться, що крім сплати за лічильниками на їх плечі покладуть також витрати за встановлення, обслуговування та повірки цих лічильників.
Як працює новий закон
З 1 травня 2019 року вода та опалення подається тільки до вузла комерційного обліку (загальнобудинкового лічильника води або опалення). Все, що відбувається всередині будинку постачальників послуги не цікавить. Іншими словами, з травня лічильником комерційного обліку вважається не квартирне, а будинковий прилад обліку.
Утворилася різниця між показами загальнобудинкового лічильника і всіх квартирних лічильників будуть рівномірно розподілятися на споживачів цього будинку. На додачу до їх індивідуально спожитих ресурсів.
Нагадаємо, в українців відберуть житло за несплату комуналки.
Як повідомляв Знай. ua, на що українці спускають нечувані суми.
Також Знай. ua писав, що українці можуть собі дозволити на мінімалку.