Очільниця МОЗу України Уляна Супрун розповіла, яким чином літня засмага впливає на організм людини. На початку літа вона дала цінні поради, що робити, раптом вже з’явилися сонячні опіки.
Про це Уляна Супрун написала на власній сторінці в Facebook.
В.о. міністра спростувала поширений міф про “корисність” ультрафіолету для здоров’я людиниі зазначила, що спека - не час засмагати. А саме час їсти овочі та фрукти і користуватися сонцезахисними засобами. Звісно, ви можете засмагати. Ультрафіолет "корисний" для утворення зморшок, сухості шкіри та появи опіків і раку. Тому краще бути дуже обережним із сонцем.
Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
"Пам’ятайте про правило чайної ложки – крем слід наносити по чайній ложці на кожну частину тіла. Більшість людей наносять мало засобу, але він потрібен і рукам, і пальцях рук і ніг, і вухам, і литкам. Дві години на пляжі потребують 35 мл крему", – розповідає Уляна Супрун.
Крем потрібно "оновлювати" кожні дві години, але краще не виходити на вулицю в період з десятої ранку до четвертої години вечора.
"Крім цього, ультрафіолет буквально сушить шкіру. Цей процес називається фотостаріння. Ультрафіолет активує ферменти, що руйнують компоненти матриксу шкіри, які забезпечують її пружність: гіалуронову кислоту та колаген", – каже Супрун.
Якщо ж врятуватися від сонця не вдалося, потрібно негайно піти у тінь або приміщення і охолодити опік. Допоможе прохолодний душ або компрес. Також зменшити запалення допоможуть ацетилсаліцилова кислота і парацетамол.
"Після опіку слід вживати багато рідини – перегрів міг викликати зневоднення. А також вживати продукти, багаті фолієвою кислотою і каротиноїди: броколі, шпинат, печінку, моркву, перець, смородину. Саме їх нутрієнти допоможуть відновитися після опіку", – підсумувала Уляна Супрун.
Як повідомляв портал Знай.ua, Супрун поділилася власним досвідом боротьби з інформаційними бульбашками.
Також Знай.ua писав про те, що глава Міністерства охорони здоров'я Супрун порадила українцям більше голодувати.