В Україні субсидіанти, які станом на травень мали переплату, а вже в червні отримали платіжки з боргами. Що робити в аткому випалку та як розрахуватися за компослуги правильно?
Спеціалісти пояснюють, що у такому випадку громадяни мають право вимагати перерахунку.
Так, борги можуть утворитися тільки в тому випадку, якщо ще до жовтня 2018-го родина мала неоплачені рахунки і з того моменту так і не погасила борг.
Також ймовірно, чому в платіжках більші суми, може бути те, що українці могли витратити комунальні послуги понад норми споживання. У всіх інших випадках, як повідомили представники уряду, українці з субсидіями не повинні були отримати платіжки з боргами, при цьому частина постачальників неправильно порахувала борг.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"Якщо була переплата, а в червні з'явився борг, це привід для одержувачів житлових субсидій вимагати у газовиків, тепловиків і інших постачальників комунальних послуг перерахунку", – повідомляють у відомстві.
Що буде з субсидіями після завершення експериментальної системи "гроші на руки"?
Глава Міністерства соціальної політики України Андрій Рева заявив, що в Україні безготівковий і готівковий механізми монетизації субсидій будуть існувати і надалі.
За його словами, в бюджеті заклали достатньо коштів, які покриють витрати. Опалювальний період показав, що як готівкова, так і безготівкова форми субсидій і далі продовжать працювати.
Нагадаємо, українцям пояснили, чи можуть відібрати житло за борги по комуналці.
Як повідомляв портал Знай.ua, в Нафтогазі повідомили про подородчання газу у червні. А от у липні ціни знову збираються знизити.
Також Знай.ua писав про те, що у Зеленського розповіли, коли в Україні може змінитися ситуація з тарифами.