За її заявою, до 2020 року всі дитячі будинки працюватимуть у звичному режимі. А паралельно вестимуть необхідну підготовку для влаштування всіх дітей у рідні, патронатні чи прийомні сім'ї.
"З 2020 року дітей не будуть приймати в будинки дитини. Буде створено всі умови, щоби ці діти могли повноцінно зростати зі своїми рідними батьками. У виключному випадку вони будуть жити в патронатній чи прийомній сім’ї", - зазначила вона.
Сказано, що до 2023 року на місці дитбудинків будуть створені паліативно-реабілітаційні центри з кількістю місць розрахованими відповідно до потреб громади.
"У новостворених центрах можна буде отримати послуги з реабілітації або паліативу. Центр також може надавати послуги з респісу - тимчасового перепочинку батьків дитини з інвалідністю", - наголосила Супрун.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Вона впевнена, що рішення про введення послуги з патронату над дитиною приймають місцеві державні адміністрації або виконавчі органи місцевих рад. Вони ж здійснюють підбір і сприяють навчанню кандидатів. І це справжня допомога, а не формальна, на паперах.
"Сьогодні існують набагато кращі моделі підтримки дітей, ніж дитячі будинки. Увесь цивілізований світ відмовився або відмовляється від такого влаштування дітей. Не живуть діти в інтернатних закладах і до повноліття. Такого просто не існує", - додала Супрун.
Такі зміни відбудуться через негативний вплив на психічний і фізіологічний розвиток дитини.
Нагадаємо, лікарі розповіли про дієві способи кинути палити. Зможуть навіть ті, хто з цигаркою все життя.
Як повідомляв портал Знай.ua, у Кличка придумали, як боротися з тютюновим змієм.
Також Знай.ua писав про те, що влада готує для курців цінове божевілля.