Український уряд ухвалив нову редакцію Українського правопису, яку розробила Українська національна комісія з питань правопису.

Про це повідомляють ЗМІ.

Наразі вже відомо, що відповідне рішення було прийнято на засідання уряду без обговорень.

У прийнятій постанові наголошується, що відповідне рішення було ухвалене для забезпечення конституційних положень про статус державної мови.

засідання уряду

Популярні новини зараз

Дощі, грози і навіть заморозки: шашлик на Великдень доведеться відкласти, синоптики попередили про негоду

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться

Показати ще

Варто нагадати, що у четвер, 16 травня, Міністерство закордонних справ Угорщини опублікувало заяву про підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про функціонування української мови як державної".

Так, угорські дипломати зазначили, що закон "відповідає духу Петра Порошенко" і висловили надію на те, що новообраний президент Володимир Зеленський зможе вирішити проблемні питання" щодо угорської національної меншини в Україні.

Нагадаємо, Верховна Рада зобов'язала українські та іноземні компанії створити для своїх сайтів і сторінок в соціальних мережах українську версію і зробити її стартовою. Зокрема відповідно до вказаного закону перевести сайти на українську мову необхідно до 2022 року. Крім того збільшити квоту української мови на телебаченні потрібно до 2024 року.

Як повідомляв "Знай.ua", російська пропагандистка Ольга Скабеєва оскандалилась бурхливою реакцією на ухвалення в Україні закону про українську мову. Вона назвала історичний документ "плювком в обличчя" більшості українців, які нібито не підтримують розвиток державної мови та потерпають від "заборон спілкуватися російською".

Також "Знай.ua" писав, що глава угорської праворадикальної партії "Йоббік" Томаш Шнайдер нещодавно приїхав на Закарпаття з приватним візитом. Угорський політик відвідав Берегівщину. За словами голови партії, його запросили мешканці села Вари. Під час свого візиту, Шнайдер сказав, що "хорошим рішенням було б, якби Закарпаття отримало автономію".

Перепалка між Ляшком і Зеленським не на користь Україні: Рибчинський про мову та референдум