Унікальну знахідку виявили у Карпатах на висоті 1600 метрів. Старовинна хата - це так звана колиба. Її унікальність не лише в тому, що вона знаходиться у високогір’ї, а й в самій будові – колиба має 8 кутів.
Взагалі зараз мандрівники часто називають колибами будь-які споруди знайдені в горах. Однак все не так просто, всі вони відрізняються за стилем будівництва та своїм призначенням. Спробуємо розібратися, що ж ми бачимо частенько в наших походах по Карпатах і для чого воно було там збудовано гуцулами.
Колиба - однокімнатна дерев’яна хатинка, без вікон призначена для проживання від 2-х до 8-ми пастухів. Тут немає підлоги, та пічки. По центру колиби розташоване місце для вогнища – "ватри". Вздовж стін розміщуються дерев’яні лежанки та полиці для речей. Дим виходить з колиби через спеціальний отвір в даху.
Варто зазначити, що Чайовня Сурія - унікальний автентичний заклад у Карпатах. Його теж облаштували на основі старовинної колиби.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Оплата комунальних послуг: що обов'язково потрібно перевіряти, щоб не втратити гроші
На Горі Гемба взимку 2013 року з’явилося це фантастичне місце місце, яке почало як магніт притягувати мандрівників.
Місцеві довго не могли зрозуміти секрету успіху, тут абсолютно не турбуються про рекламу і пошук додаткових відвідувачів, знаючи, що завжди знайдуться свої люди.
Нагадаємо, "колиба" – неймовірно популярне слово, яке дуже часто мандрівники чують в Карпатах. Раніше ми писали про те, що воно означає.
Як повідомляв портал Знай.ua, в мережі показали старовинні знімки Одеських курортів 1930-х років
Також Знай.ua писав про те, що українці власними силами відремонтували дорогу в селі, яка не бачила ремонту 30років. українці довели, що для цього не потрібні мільйони та купу часу.