У неділю, 5 травня, християни відзначають свято під назвою Фомина неділя або Антипасха, який в народі прозвали Красна гірка. Починаючи з цього дня, щонеділі всю П'ятидесятницю, до свята Вознесіння Господнього, навколо храму будуть відбуватися хресні ходи.

Назва Фомина Неділя закріпилася за цим днем завдяки апостолу Фомі. Згідно з писанням, він не був свідком воскресіння Ісуса Христа і не вірив у це чудо. Однак через деякий час Спаситель зустрівся з апостолом і вклав пальці в свої рани. Тоді Христос сказав: "Ти повірив, тому що побачив мене; блаженні ті, що не бачили і увірували".

Назва Антипасха з'явилося у перші століття християнства. У стародавні часи багато віруючих на Великдень хрестилися, і після цього цілий тиждень ходили у білому одязі. У день, коли білий одягу знімався, служба проводилася, як подоба великодньої, тобто служилась замість Пасхи - Антипасха.

Популярні новини зараз

"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Красна гірка - це назва, з яким у слов'ян були виключно позитивні асоціації. Так, "красний" означав "красивий", тому Великдень часто називали Красним.

У перший тиждень після Великодня починалися масові народні гуляння. На Русі місця для різних ярмарків і розваг вибиралися на пагорбах, тому що там було тепліше. Слов'яни там водили хороводи, грали, тому "гірка" завжди асоціювалася з розвагою. На такі гуляння часто приносили свячені яйця і влаштовували з ними ігри.

З Красної гірки починалося сватоство та молодіжні вечори. Люди починали частіше ходити один до одного в гості, адже під час посту це було заборонено. До того ж, Антипасха - це останнє свято перед початком посівних робіт, тому тема підготовка до сівби звучить у багатьох піснях.

Нагадаємо, православний календар 2019: релігійні свята у травні.

Раніше Знай.ua повідомляв, куди поїхати на травневі свята.

Також Знай.ua писав, історія, традиції і головні особливості свята Великдень.