У понеділок, 22 квітня, православні віруючі відзначають перший день Страсного тижня Великого посту — Великий Понеділок. Страсний тиждень присвячений спогадам останніх днів земного життя Ісуса, Його стражданням на Хресті, смерті і похованню.
У перші три дні Страсної седмиці церква готує віруючих до споглядання і співучасті в Хресних стражданнях Спасителя. У Великий понеділок прийнято згадувати старозавітного патріарха Йосипа Прекрасного, із заздрості проданого братами в Єгипет, що прообразував страждання Спасителя.
Також цього дня згадується висушення Господом покритої багатої листям, але безплідної смоковниці. Подібна безплідній, засохлій смоковниці душа, не приносить духовних плодів — істинного покаяння, віри, молитви і добрих справ.
З апостольських часів дні Страсної седмиці були в глибокій пошані у християн. Віруючі проводили Страсну седмицю в суворій стриманості, ревній молитви, подвигах чесноти і милосердя.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
По величі і важливості подій які відбувалися кожен день Страсного тижня називається святим і великим. Ці освячені дні сприймаються віруючими як Божественне свято, яке осяяне радісною свідомістю отриманого спасіння через страждання і смерть Спасителя. Тому в ці святі дні не відбуваються ні пам'яті святих, ні поминання покійних, ні молебні співу.
Всі служби Страсної седмиці, що відрізняються глибиною благочестивих переживань, споглядань, особливою тривалістю, розташовані так, що в них жваво і поступово відтворюється історія страждань Спасителя, Його останні Божественні настанови.