Реальна зарплата українців збільшилася на 10,7% порівняно з лютим минулого року та на 1,7% порівняно з січнем 2019-го, про що стало відомо з повідомлення Державної служби статистики.

Повідомляється, що найвищий рівень зарплат у минулому місяці зафіксований в Києві — 14 513 грн., мінімальний — у Чернівецькій області (7 186 грн.).

Середня зарплата за рік найбільше зросла у Донецькій (25,1%), Вінницькій (23,3%), Запорізькій (22%), Тернопільській (21,6%), Київській (21,5%), Харківській (21,4%), Полтавській (21,3%), Дніпропетровській (21,2%), Миколаївській (20,9%), Сумській (20,4%), Івано-Франківській (19,5%), Рівненській (19,4%) областях, а також в столиці нашої країни (19,7%).

Зарплата в Україні

Щодо сфер діяльності, то найбільше заробітна плата за рік збільшилася у професійній і науково-технічної діяльності (37,1%), фінансово-страховій діяльності (26,3%), будівництві (25,8%), промисловості (25%), сфері інформації і телекомунікацій (24,2%), транспортному, складському господарстві, поштовій та кур'єрській служби (24%), операціях з нерухомим майном (21,4%), сільському господарстві (21,3%), охороні здоров'я (20,6%), діяльністі у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (20,2%).

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що ті українці, які будуть мати заборгованості по комунальних платежах станом на травень, втратять субсидії. Деяка частина відсіється після спеціальної перевірки – за її підсумками соцвиплати не нададуть близько 30% пільговиків.

Як повідомляв портал "Знай.uа": Міністерство соціальної політики розробило новий закон, який передбачає, що у разі, якщо працівнику не виплачують зарплату понад 15-ти днів, він може не працювати весь період затримки. Проте, в цьому випадку потрібно попередити власника або уповноважений ним орган в письмовій формі не пізніше, ніж за два робочих дні.

Також "Знай.uа" писав, що українці щодня страждають від жахливих доріг нашої країни, однак експерти стверджують, що в разі поломки можна вимагати у держави компенсацію. Для цього потрібно виконати кілька нескладних операцій і таким чином уникнути істотних витрат на відновлення машини.