В Україні дуже скоро перерахують прожитковий мінімум. Це означає, що є вірогідність зростання мінімальних пенсій, деяких штрафів, зарплат чиновників, аліментів, і навіть податків на нерухомість. Таке нововведення передбачено прийнятим законодавством, а очікувана індексація дозволить компенсувати зростання цін.
"Для першої групи платників єдиного податку ставка встановлюється в межах 10% прожиткового мінімуму".
Так, до 1 липня показник прожиткового мінімуму для працездатного становить 1853 грн, а ставка - 185,3 грн. Після першого липня прожитковий мінімум становитиме 1963 грн, а ставка – 196,3 грн.
Розмір податкової соціальної пільги залежить від прожиткового мінімуму. Згідно із законом, українець, який отримує не більше прожиткового мінімуму для працездатного, має право платити тільки частину податків. Це означає, що дохід, з якого сплачується внесок, зменшується як мінімум на 50% прожиткового мінімуму. Зара це 459 тис. грн.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Разом з підвищенням індексації поповзуть вгору і штрафи. Зазначимо, що їх розмір рахують виходячи з розміру прожиткового мінімуму станом на початок року, тому суми збільшаться з запізненням майже на півроку.
Також від розміру прожиткового мінімуму залежить разова матеріальна допомога українцям, яких призивають на строкову службу в армію (вона становить два ПМ) і мінімальний розмір аліментів.
Менше двох мільйонів українців отримують мінімальну пенсію. До перерахунку прожиткового мінімуму українці старше 60 років повинні отримувати не менше 1497 грн. А з 1 липня ця сума збільшиться до 1564 грн.
Навіть після підвищення реальний розмір прожиткового мінімуму в Україні значно вище розрахункового. За законом Міністерство соціальної політики щомісяця повинне перераховувати ПМ за актуальними цінами. І згідно з останніми даними, щоб забезпечити дитину віком до 6 років мінімальним набором товарів і послуг, знадобиться як мінімум 3 354 грн в місяць, на дитину старше 6 років - 4 107 грн, на працездатного - 4 566 грн, а на пенсіонера - 3 017 грн.
Також портал Знай.uа писал, що в українському уряді розробили новий законопроект, який дозволить співробітникам не приходити на роботу у разі затримки зарплати на 15 або більше днів.