У вівторок, 2 квітня, Конституційний Суд України визнав конституційним законопроект про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це повідомило інформаційне агентство «Українські новини» з посиланням на джерело в суді.

«Сьогодні дано висновок Конституційного Суду щодо цього законопроекту», — розповів інсайдер.

Таким чином, суд визнав, що перейменування області не порушує статей 157 і 158 Конституції України.

Згідно з Конституцією, законопроект про внесення змін в Основний закон може бути розглянутим Верховною Радою за наявності висновку КС про відповідність проекту вимогам статей 157 і 158 Конституції.

Популярні новини зараз

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще

Раніше ми писали про те, що депутати Верховної Ради України підтримали перейменування Дніпропетровській області на Січеславську. Таким чином, територіям повернули назву, яку використовували в 1918-1921 роках. Тоді неофіційно область називали Січеслав. Якщо документ отримає схвалення Конституційного суду, його знову внесуть до парламенту для остаточного голосування.

Наголошується, що назву Дніпропетровська потрібно замінити, оскільки в Україні проводять процедуру декомунізації. Тому неприпустимо використовувати назву території, про яку згадує більшовик Григорій Петровський - один з організаторів Голодомору 1932-33 років.

Нагадаємо, що декомунізація в Україні рухається недостатньо швидкими темпами, що стосується столиці - на карті Києва є ще багато вулиць, названих на честь вождів комуністичного минулого.

Як повідомляв портал Знай.uа, директор Українського інституту національної пам'яті, історик Володимир В'ятрович днями заявив, що в майбутньому свято 8 березня має змінити свій формат.

Також портал Знай.uа писав, Закарпаттю хочуть повернути автентична назва - Підкарпатська Русь, яка мала місце ще до початку панування на території радянської влади.