У православному церковному календарі це день вшанування пам'яті святителя Кирила Катанского (Сицилійського), єпископа. Руський народ, як часто буває, переінакшив ім'я святителя на свій лад, вклавши в нього новий сенс. Говорили, що день Катаника — остання можливість покататися на санках з гір талого снігу. Інші назви свята: «Кирило», «День Кирила Качальника», «Качальник», «Колодезниця».

Народні прикмети на 3 квітня

Наші предки вважали, що сьогодні вже можна міняти взуття з зимового на більш легке, але потрібно бути обережніше, щоб не захворіти. Раніше від лихоманки захищалися гарячим вугіллям і золою, які загортали у тканину прикладали до хворого місця. Але в наш час є більш дієві способи: краще харчуйтеся, займайтеся спортом, пийте вітаміни і постарайтеся не одягатися так, щоб вам було жарко.

Також потрібно в цей час частіше ходити в баню, а на вулицю виходити без шапки, вважається, що тоді хвороба не причепиться. Але більше слухайте свій організм, якщо вам холодно, не варто одягатися занадто легко.

Популярні новини зараз

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Показати ще

Є ще один дієвий спосіб від застуди з підвищеною температурою. Потрібно переодягнутися у вивернути задом наперед одяг. Наші предки навіть намагалися обманювати хвороби, наприклад, писали на хаті «Нікого немає вдома» або на ланцюжок з натільним хрестом прив'язували папірці з молитвами.

Також не варто забувати, що зараз ще триває Великий піст, потрібно бути добрішими, смиреннішими, дотримуватися заборони в їжі і більше турбуватися про власне душевне здоров'я.

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що синоптики налякали українців несподіваним прогнозом. Вони заявили про те, що в квітні жителів нашої країни чекає приємна і тепла погода, але все кардинально зміниться з приходом останнього місяця весни.

Як повідомляв портал "Знай.uа": відомо, що піст на Страсному тижні найсуворіший. У той же час існують деякі правила, які стосуються не тільки їжі, але також і внутрішнього стану людини.

Також "Знай.uа" писав, що Великий піст завершується святкуванням Великодня – одного з найулюбленіших свят християн. Українцям розповіли, скільки вихідних вони отримають в цьому році.