Більше двох десятків таємних в'язниць, сотні випадків насильства та незаконне позбавлення свободи невинних людей – останні кілька років такі страшні речі відбуваються на лінії розмежування. Але про їх реальні масштаби правозахисникам та волонтерам вдалося дізнатися тільки нещодавно.

За час військового конфлікту на Сході зафіксовано 175 випадків гендерно обумовленого насильства. За словами голови Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимира Щербаченка, ця тема – практично табу у суспільстві, а нагадувати про неї треба. Хоча б для того, аби потім покарати винних, повідомляє "Радіо свобода".

"Основним джерелом тих цифр, які наводяться в звіті, є інтерв’ю з тими особами, які зазнавали насильства або на власні очі бачили це насильство. Ми опитали понад 300 осіб. З них 205 було цивільних: 49 жінок і 156 чоловіків. Приблизно третина – це були військові, як чоловіки, так і жінки. Переважно ми працюємо з людьми, які утримувалися як сепаратистами, так і українськими збройними формуваннями", – пояснив він.

Популярні новини зараз

Кожен пенсіонер повинен визначитися: українців поставили перед вибором

Страшніше за ТЦК? Ухилянтів-втікачів лякають новою загрозою

Vodafone порадував абонентів безкоштовним інтернетом: як отримати

Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом

Показати ще

Що стосується в'язниць на тимчасово окупованих територіях, то тут бойовики діють за однією нехитрою схемою: просто скидують жінок і чоловіків в одне приміщення, позбавлені жодних засобів гігієни. У повній антисанітарії вони ходять в одному й тому ж одязі, іноді терористи змушують "розважати" – наприклад, танцювати, роздягатися, або навіть схиляють до інтиму.

При чому, не особливо беруть до уваги стать полонених. Дуже часто чоловіків каструють, особливо, якщо дізнаються, що вони мають хоча б якийсь стосунок до ЛГБТ-спільноти.

"З нами сидів гомосексуаліст. Йому не давали спати, не давали їсти, били. Коли його привели, прибіг один охоронець, засунув йому віник в задній прохід. Після цього чоловік три дні не ходив, стікав кров’ю", – розповідав юристам колишній в'язень.

Єдиний шанс звідти вирватися – потрапити на очі військовому кореспонденту, чи українському волонтеру. Дати якийсь сигнал про свою присутність. Але на жаль досі за гратами на Сході, під тиском терористів терплять нелюдські знущання сотні українців.

Дивіться: про катування полонених українців

Як повідомляв портал "Знай.ua", у мережі показали знімки загиблих на Донбасі бійців.