З 11 березня у віруючих православної церкви починається Великий піст, який триватиме до 28 квітня – Світлого Христового Воскресіння (Великодня). Про це передає Хвиля.

Як відомо, всього християни дотримуються чотири пости: Пилипівський (40-денний піст перед Святом Різдва), Великий, Петров (присвячений святим рівноапостольним Петру і Павлу) і Успенський (двотижневий піст у серпні в честь Успіння Пресвятої Богородиці).

Але саме Великий піст здавна є найважливішим і найсуворішим у цій ієрархії, адже він передує найголовнішому християнському святу – Великодню. Варто відзначити, що під час Святої Чотиридесятниці забороняється не тільки вживання м'яса і будь-яких м'ясних продуктів, але і молока, яєць, риби.

Однак ці продукти можна собі дозволити по великим святам — Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) і на Лазареву суботу (тоді дозволяється ікра). Послаблювати піст дозволено дітям, вагітним жінкам і хворим.

Популярні новини зараз

Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти

Показати ще

Примітно, що Великим піст називається не лише тому, що триває 40 днів, але і через своє значення в житті кожного віруючого. Початок Великого посту символізує духовну боротьбу з гріхами і злими намірами через покаяння, молитви та добрі справи.

В цей період жінки повинні відкласти яскравий одяг, прикраси, а чоловіки-курці залишити люльку і тютюн. Заборонені також статеві стосунки, веселощі й забави. Дуже популярним було в давнину під час посту давати якусь обітницю і суворо її дотримуватися.

Господиня повинна готувати їжу пісну, але поживну: борщі, капусники, горохові супи, заправлені олією, а також різні пиріжки з маком і медом. Деякі відмовляються приймати в окремі дні будь-яку їжу, навіть воду, а від Чистого четверга і до Великодня голодували три дні поспіль.

Але ще важливіше був духовний піст, який повинен очистити людину від грішних думок і підготувати до зустрічі Великодня — світлого Христового Воскресіння. Всі православні повинні відвідувати церкву щонеділі.

Нагадаємо, помічник митрополита Православної церкви Єпіфанія, священик храму Теплої Софії Іван Сидор розповів про те, що головне для віруючих людей під час посту і від чого варто відмовитися.

Як повідомляв портал Знай.иа, перший тиждень посту найсуворіший. Адже в перший і четвертий день потрібно зовсім відмовитися від їжі: 11-го і 14-го березня дозволяється тільки пити воду.

Також портал Знай.иа писав, що Великий піст є найсуворішим у році і триває 7 тижнів. Дійство знаменує підготовку до головного православного свята – Великого Великодня. Ми публікуємо докладний календар харчування по днях.