З 11 березня у віруючих православної церкви починається Великий піст, який триватиме до 28 квітня – Світлого Христового Воскресіння (Великодня). Про це передає Хвиля.
Як відомо, всього християни дотримуються чотири пости: Пилипівський (40-денний піст перед Святом Різдва), Великий, Петров (присвячений святим рівноапостольним Петру і Павлу) і Успенський (двотижневий піст у серпні в честь Успіння Пресвятої Богородиці).
Але саме Великий піст здавна є найважливішим і найсуворішим у цій ієрархії, адже він передує найголовнішому християнському святу – Великодню. Варто відзначити, що під час Святої Чотиридесятниці забороняється не тільки вживання м'яса і будь-яких м'ясних продуктів, але і молока, яєць, риби.
Однак ці продукти можна собі дозволити по великим святам — Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) і на Лазареву суботу (тоді дозволяється ікра). Послаблювати піст дозволено дітям, вагітним жінкам і хворим.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Примітно, що Великим піст називається не лише тому, що триває 40 днів, але і через своє значення в житті кожного віруючого. Початок Великого посту символізує духовну боротьбу з гріхами і злими намірами через покаяння, молитви та добрі справи.
В цей період жінки повинні відкласти яскравий одяг, прикраси, а чоловіки-курці залишити люльку і тютюн. Заборонені також статеві стосунки, веселощі й забави. Дуже популярним було в давнину під час посту давати якусь обітницю і суворо її дотримуватися.
Господиня повинна готувати їжу пісну, але поживну: борщі, капусники, горохові супи, заправлені олією, а також різні пиріжки з маком і медом. Деякі відмовляються приймати в окремі дні будь-яку їжу, навіть воду, а від Чистого четверга і до Великодня голодували три дні поспіль.
Але ще важливіше був духовний піст, який повинен очистити людину від грішних думок і підготувати до зустрічі Великодня — світлого Христового Воскресіння. Всі православні повинні відвідувати церкву щонеділі.
Як повідомляв портал Знай.иа, перший тиждень посту найсуворіший. Адже в перший і четвертий день потрібно зовсім відмовитися від їжі: 11-го і 14-го березня дозволяється тільки пити воду.
Також портал Знай.иа писав, що Великий піст є найсуворішим у році і триває 7 тижнів. Дійство знаменує підготовку до головного православного свята – Великого Великодня. Ми публікуємо докладний календар харчування по днях.