У лютому у селищі Новолуганське, що на Світлодарській дузі російський керований артилерійський боєприпас "Краснополь" потрапив у приватний будинок.
70-річний пенсіонер Віктор Фролов вижив, але вважає, що снаряд був незвичайним. Про це йдеться у спецпроекті Радіо Свобода.
"Це якийсь снаряд не той. Я все бачив. Я був на війні. Але такого снаряда ще не бачив", – сказав пенсіонер.
Речник ГУ розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький впевнений, що боєприпас "Краснополь" має ряд особливостей: і система наведення, це і бойова частина, стабілізаційна частина, ті ж самі хвостові наконечники, які дозволяють здійснювати коригування траєкторії польоту вже на підльоті до цілі.
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
"За нашими оцінками, це дійсно було влучення в житловий будинок, але це була помилка операторів при наведенні цього високоточного снаряда", – запевнив Скібіцький.
У штабі ООС наголосили про три підтверджені випадки використання боєприпасу "Краснополь" на Донбасі в 2018-2019 роках.
Керований артснаряд "Краснополь" має калібр 152 мм й вагу 50 кг. Потужна осколково-фугасна бойова частина може вражати бронетехніку та укріплені військові об’єкти на відстані до 20 км. Наводиться боєприпас за допомогою лазерного променя, що входить до складу комплексу.
Російські провладні ЗМІ неодноразово показували, як армія Російської Федерації використовує боєприпас "Краснополь". Наприклад, торік під Санкт-Петербургом артилеристи вчилися стріляти керованим снарядом зі самохідних гаубиць "Мста-С".
Нагадаємо, "Ополченочка" Дрюк здалася Україні: сенсаційні свідчення колишньої найманки "ДНР".
Також портал Знай. ua писав, що небо над Донецьком розірвали потужні вибухи, люди перелякані: добряче гахнули.