У місті Дхарамсала (Індія) живе Далай-лама XIV, який з першого погляду нагадує українцям людину з Південного берега Криму. Справді, гірський ландшафт і дорога серпантином – як на спусках до моря у Великій Ялті.
Тут також є туристи, хоча немає моря. Духовний лідер тибетського народу і Нобелівський лауреат миру не впадає у відчай. Останні 15 років він по всьому світу проповідує не тільки вчення буддизму, а й популяризує світські програми милосердя у школах. Він каже, що освіта – це релігія XXI століття.
Нещодавно саме він підтримав Україну і дав кілька дуже важливих порад, вслуховуючись у які розумієш – наскільки все просто, якщо бажати змін на краще. Зачепив Далай-лама XIV і болючу для нас тему – ситуацію на Сході:
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"Думаю, цілком очевидно, що діти надають перевагу вчителям, які завжди посміхаються. Ненасильство варто розуміти не з позиції страху перед чимось, а з позиції любові до інших, поваги до інших. Це не має жодного відношення до релігії. Це про те, як зберігати душевний спокій, – каже Далай-лама і починає сміятися мов школяр. Природно, що дитина любить посмішку, співчуття. Але як посміхатися щиро? Не дипломатично, а щиро? У президента Росії Володимира Путіна, на мій погляд, штучна посмішка", - впевнений він.
Далай-лама радить родинам, аби стати щасливими, не гнатися за матеріальними цінностями, а навпаки – сповідувати душевний спокій і рівновагу. Так, до речі, набагато легше приймати рішення, які в емоційному стані здаються вкрай складними:
"Непідробне щастя родин дуже залежить від їхнього душевного спокою, який в свою чергу залежить від довіри, а оця довіра – від співчуття і справжньої доброти. Аби бути щасливою людиною, бути щасливою родиною чи щасливою спільнотою, дуже важлива душевність (добросердя). Люди зазвичай думають, що це відноситься до релігійних справ, а освіта це дещо інше. Але мені це видається помилковим, адже 7 мільярдів людей не можуть бути релігійними людьми. Релігію сповідують різні групи людей", - прокоментував він.
Для Далай-лами головна річ у всьому світі – рівність людей, незалежно від їх віри, кольору шкіри та вподобань:
"Я ніколи не наділяю особливою важливістю той факт, що хтось тибетець, індієць, європеєць, українець, християнин, буддист, мусульманин, індус. Це – другий рівень, а на першому (базовому) рівні ми всі – просто люди. Зараз нам треба мати єдність людства (oneness of humanity). Допомагати одне одному – значить допомагати вирішувати проблеми. Бо зараз надто багато наголосів на протиставленнях: "моя нація – їхня нація", "моя релігія – їхня релігія". Це створює дуже багато релігійних проблем: конфлікти, вбивства. Це найгірша річ. Шиїти і суніти спираються на вчення однакового Корану, моляться Аллаху, але вбивають один одного".
Дивіться: Далай Лама. Інтерв'ю Джону Оліверу (2017)
Нагадаємо, до Землі мчить кілометровий астероїд.
Як повідомляв "Знай.ua", прибульці врятували людство від ядерної війни.
Також "Знай.ua" писав, в одній із соцмереж з'явилася дивовижна фотографія, знята біля старої церкви у Росії, в Ярославській області, на якій, на думку користувачів, автор зняв привид дівчини.