Повір'я
У наших предків був цілий обряд, щоб корова розродилася телицею. Потрібно під'їхати перед останнім доїнням до неї на ухваті або сковороднику. Дійницю не можна ні на що ставити, тільки затискають колінами. Інакше вважається, що у корови пересохне молоко. Це було рідкісне нещастя, але про корову дбали як про члена сім'ї.
Коли з'являлися телята проводили обряд моління молока. Коли пройде 12 надоїв після отелення, молоко можна було вже вживати в їжу і на ньому варили кашу. Найстарша жінка ставила горщик з кашею в чашу з вівсом. Все це обкладали сіном, а потім все три рази піднімали над головою і говорили: «На сто бичків! На тисячу теличок!». Після цього вся родина сідала за стіл і з'їдала кашу. Корові ж віддавали сіно та овес, а теля отримувало пінку, яку знімали з чаші.
Коли теля народжувалося його не можна було просто гладити по спині, інакше воно захворіє. Але його протирали рушником від хвоста до шиї. В цей час говорили: «Господар мій, домовик дідусю, візьми цього теляти в сусіди. Сам не ображай і ворогам в образу не давай». Хто так скаже, у того теля буде міцне, здорове і не піддасться наврокам.
Прикмети
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
- Прийдуть Вуколи — перетелятся всі жуколи.
- Чим тепліше цей день, тим холодніше буде березень.
- Мороз у цей день обіцяє бурхливу весну, сухе і спекотне літо.
- Якщо 19 лютого почалося потепління, то у корів буде мало молока, і вони будуть погано доїтися.
- Якщо на Вуколу вагітна корова спить головою на захід, то до вечора або ночі вона розродиться.
- Якщо принесе корова двійнею одношерстих телят — до добра, різношерстих — до лиха.
- Якщо ластівка пролетить над коровою, та корова буде погано доїтися.
- Якщо під копитом мокро, так корова молока збавить.
- Народженим 19 лютого слід носити гематит або азурит.
Нагадаємо, до Верховної Ради України подали законопроект, який передбачає поповнення вихідних днів. Не поспішайте радіти, насправді мало що змінилося.
Як повідомляв портал Знай.ua, що в березні для метеозалежних людей буде кілька важких днів. Фахівці розповіли, наскільки небезпечною буде активність сонця і склали календар магнітних бур на березень 2019 року.
В Україні продовжують боротися зі сміттям. Так, в Тернополі вже в примусовому порядку ввели сортування побутових відходів. Вирішили заварити сміттєпроводи в багатоповерхівках, а замість цього облаштувати майданчики для спецконтейнеров.
19 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ВУКОЛА