У Нацбанку сподіваються, що нинішньому керівництву ПриватБанку вдасться повернути значну частину коштів.
Про це повідомляють ЗМІ.
У Нацбанку додали, що при поверненні втрачених коштів державі буде компенсовано витрати на докапіталізацію банку, що відбувалось у 2016-17 роках після нібито виведення колишніми власниками "Привату" Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим майже 150 мільярдів гривень.
Відомо, що всього на докапіталізацію Нацбанк витратив більше 100 мільярдів гривень.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
"Всього на докапіталізацію Нацбанку держава витратила близько 155 млрд гривень. Це близько 7% ВВП країни. Це дуже велика сума ... Все одно треба було виплатити більше 100 млрд гривень вкладникам. А наслідки для фінансової системи були б дуже негативними. Тобто фінансова стабільність, макростабільність були під величезною загрозою, тому було прийнято рішення про націоналізацію", - говорить Катерина Рожкова, перший заступник голови Національного банку України.
Разом з тим варто відзначити, що українські банки не дуже розташовують до себе довіру громадян, оскільки ніхто не може передбачити, що станеться з ними через деякий час. Враховуючи, що фінансовий добробут українців залишає бажати кращого, природно, що кожен сильно переживає за збереження своїх тяжко зароблених грошей.
У той же час, тримати їх вдома небезпечно, та і безглуздо, тому люди, як правило, несуть їх у банки і кладуть на депозити, в надії хоч трохи примножити свої заощадження.
Проте, як вже неодноразово подмечалось, надійними українські банки назвати, на жаль, не можна, і через деякий час можна зіткнутися з необхідністю бігати по різних інстанціях і вимагати повернення своїх грошей, замість того, щоб спокійною отримувати відсотки. Мабуть, саме такі побоювання і змушують жителів нашої країни обнуляти свої депозити і знаходити своїм заощадженням інше застосування.
За січень поточного року обсяг гривневих депозитів в українських банках скоротився на 0,3% – до 538,6 мільярда гривень, а валютних (у доларовому еквіваленті) – на 1,2%, до 13,2 мільярда доларів.
Нагадаємо, банки почнуть частіше перевіряти пенсіонерів та вагітних.
Як повідомляє "Знай.ua", у МВФ захотіли українську землю в обмін на новий кредит.
Також "Знай.ua" писав, що експерти розповіли, чого чекати українцям від долара і євро до кінця зими.
Справжні причини націоналізації ПриватБанку