Щороку 17 лютого віруючі православної церкви вшановують пам'ять преподобного Миколая, ігумена Студійського. Також у народі святого прозвали Миколою Студеним, оскільки цей день завжди вважався найхолоднішим у лютому.
Микола Студений 17 лютого: історія життя святого
Миколай жив у IX столітті. З дитинства він проживав у Константинополі з рідним дядьком, ченцем Студійського монастиря. Після закінчення монастирського училища юнак прийняв постриг, а через кілька років отримав священний сан.
У часи гонінь християн у 813-820 роках преподобний Миколай часто брали під арешт, знущалися і били. Після приходу до влади матері майбутнього царя Феодора Миколая випустили з в'язниці.
Тоді він повернувся у Студійський монастир і став його настоятелем. Однак у 856 році новий правитель Варда знову почав гоніння. Тому Миколай був змушений поневірятися сім років. Потім його знову ув'язнили. Після зміни влади у 866 році Миколай знову зайняв свій пост в монастирі.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
За відкрите сповідання християнської віри і самовідданість Господь нагородив преподобного даром зцілення. У 868 році святий помер, але його мощі продовжували зцілювати хворих та немічних.
Микола Студений 17 лютого: традиції свята
На Київській Русі цей день часто називали Вовчий сват. Люди вірили, що в цей час у лісах в розпалі звірині весілля. Вважалося, що «про звірині стежки у лісі знає лише Микола Студений». І тільки йому було відомо, де знаходиться лігво вовчиць, і як пускаються в танок лисиці.
Святому Миколаю моляться про зцілення від хвороб, читають молитви і замовляння від зустрічі з диким звіром.
Студеним Миколая прозвали невипадково. Рідкісний рік на Русі в цей день не було морозів. З цього приводу залишилися приказки: «Студений день — знову шубу одягни»; «На Студеного Миколу снігу навалить гору». Крім того, на Миколая спостерігали за деревами. Якщо довгі ялинові гілки згинаються до землі, значить, скоро буде хуртовина. А якщо листяний ліс чорніє — можна чекати відлиги.