У неділю, 10 лютого, віряни православної церкви вшановують пам'ять преподобного Єфрема Сиріна — одного з вчителів церкви 4 століття, християнського богослова і поета.
Святий Єфрем народився в Месопотамії в місті Нізибії. Він жив у IV столітті під час царювання Костянтина Великого і дожив до царювання Феодосія Великого. Його батьки були бідними рільниками, але сина виховували у благочесті та скромності. Не дивлячись на те, що Єфрем завжди мав запальний, дратівливий характер, за велінням Всевишнього він зміг ступити на шлях смирення і стати вчителем покаяння.
У свідомому віці він прийняв чернецтво і пішов жити в пустелю, щоб стати відлюдником. Оскільки Господь нагородив його даром вчительства, Єфрема не дано було перебувати на самоті. Він зміг поєднувати самовіддану працю та вивчення Слова Божого, черпаючи в ньому сили для своєї душі і мудрості.
Коли Єфрем був ще дитиною, батьки побачили про нього наступний сон: виноградна лоза зійшла на язиці хлопчика і, вирісши, наповнила гілками та гронами всю піднебесну. Птахи небесні збиралися і їли ягоди винограду, і скільки вони з'їдали, настільки ж кількість винограду збільшувалася.
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Коли святий Єфрем жив на одній пустельній горі, один зі священиків бачив уві сні світлого чоловіка, який сяяв немов ангел. Він тримав у руці списаний сувій і питав: Хто може прийняти і зберегти цей сувій? Голос зверху відповідав йому: Ніхто інший, крім Єфрема, угодника Мого.
Потім перед ним стояв Єфрем. Він відкрив свої уста, і чоловік вклав йому до рота сувій. Преподобний Єфрем з'їв сувій, а потім незабаром після цього почав говорити та писати повчальні промови, які у кожному слухачеві могли збудити страх Господній і наставити на шлях покаяння. Богонатхненні книги Єфрема віщали про те ж.
Преподобний прожив богоугодно багато років і привів багатьох людей до спасіння. Єфрем завчасно передбачив свою кончину і написав для своїх учнів повчальний заповіт. Прохворівши трохи, він у глибокій старості відійшов на небеса до Господа. Його тіло було поховано в його обителі, яка перебувала в сирійській пустелі, в Эдеських межах.