Шахраї вигадали нову схему так званого "соціального інжинірингу" і нахабно грабують бійців АТО, які самі потребують допомоги.
Зловмисники знаходять у соціальних мережах оголошення з проханням про допомогу в лікуванні військових і знімають гроші з рахунку під виглядом благодійників.
Правозахисник і волонтер Богдан Хаустов, розповів про те, як опинився в складному становищі, коли йому самому потрібна допомога, - пише "Обозреватель".
"Мені на лікування треба було 100 тисяч гривень. Я розмістив про це пост на своїй сторінці в соціальній мережі. І буквально через пару днів на мене вийшов якийсь Дмитро, який назвав себе керівником якогось благодійного фонду", - розповів Хаустов.
Шахрай перед тим, як втертися в довіру, вивчив сторінку чоловіка в соціальній мережі і при розмові навіть згадав відомі Хаустові прізвища інших волонтерів.
Популярні новини зараз
Показати ще
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
"Оскільки я очікував, що найближчим часом мені повинні допомогти, то ці прізвища як би підкріпили мою впевненість, що фонд дійсно існує", - каже постраждалий.
Більш того, зловмисник якимось чином дізнався про нещодавню складну операцію, яку переніс Богдан
"Питав номери телефонів моїх знайомих волонтерів, мовляв, треба якісь документи про вас зібрати. Я був небагатослівний, в основному повторював інформацію, яку написав у Facebook. І в мене вже дуже давно немає звички зберігати гроші на банківській картці, тому що я прекрасно знаю, що шахраї можуть отримати її в одну мить. До того ж, намагаюся не світити номер телефону, який прив'язаний до банківської картці. Але тут я зробив помилку, в процесі переговорів я зателефонував зі свого номера, який пов'язаний з карткою", - розповів Богдан.
Богдану зателефонували тоді, коли він їхав у поїзді на Закарпатті. В розмові чоловік пояснив, що тимчасово не буде на зв'язку, оскільки йому потрібно прийняти ліки та поспати. Чоловік усе зрозумів, коли на телефон прийшло повідомлення про доступ до банківської картки.
"Ці шахраї використовують відому схему. Їм якраз потрібні були номери телефонів моїх знайомих, щоб провести операції з моєї сім-картою. Тому що мобільний оператор для перевірки запитає у них номери, на які вони часто телефонують. Вони намагалися через прив'язку карти до телефону з'ясувати мій пароль", - додав постраждалий.
За словами Хаустова, це не перша подібна ситуація. Він пригадав інцидент з іншим військовим, який також лікувався після поранення та збирав на це гроші.
Випадок трапився ще у 2015 році.
"На жаль, коли поранені або їх рідні опиняються в такій складній ситуації, вони не здатні критично подивитися на все це. Передають і номер картки, код і дату, до якої діє ця картка", - зазначив Богдан.
Щодо пошуку зловмисників, постраждалий зазначив, що правоохоронці не квапляться з такими справами. Після звернення до кіберполіції та подання відповідної заяви, йому натякнули, що пошуки успіхом не увінчаються, мовляв буде складно факт шахрайства.
Як повідомляв раніше Знай.ua, у Києві спіймали злодія, який "обчищав" автомобілі.
Також Знай.ua писав, що стало відомо, як банки стежать за українцями і для чого.
Дивіться: Які схеми шахрайства з картками найпоширеніші в Україні. Як захистити свої гроші?