У Харкові відбулося чергове судове засідання у справі ДТП на Сумській 18 жовтня 2017 року, в якій позашляховик Олени Зайцевої влетів у пішоходів на тротуарі і вбив кілька людей.
ДТП у Харкові: суд у справі Зайцевої та Дронова
Захист Дронова звернувся із проханням про відвід судді Віктора Попраса – адвокат Сергій Перепелиця впевнений, що той допустив процесуальні порушення під час допиту та експертизи, тому результати "не об’єктивні".
Він також додав, що стан Геннадія Дронова погіршився. Підсудному викликали швидку. Медики констатували підвищення артеріального тиску і болі в області серця. Але госпіталізації не було.
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
У свою чергу адвокат потерпілих Лариса Матвєєва зазначила, що клопотання вже розглянули на початку судового розгляду. У ньому було відмовлено. На її думку, підстав для відводу не було. З нею погодився і адвокат Дмитро Марцонь. Він вважав, що ця дія спрямована на затягування розгляду справи.
Допитали в ході засідання і кількох експертів – Валерію Ольхову та Віталія Варлахова, запитали, чи чи вказували вони, що дії Дронова не відповідали ПДР, але у висновках пункти не відповідали, що саме порушив Дронов. Варлахов зазначив: вони прийшли до висновку, що водій повинен був переконатися, що не створить небезпеки іншим учасникам дорожнього руху. Помилка з пунктами – це друкована помилка. Другий експерт теж підтвердив друкарську помилку.
Було клопотання продовжити підсудним запобіжний захід. Сторона звинувачення мотивувала клопотання тим, що до цих пір є ризики – можливість ховатися за кордоном від слідства, зробити інше кримінальне правопорушення. Обом підозрюваним продовжили арешт, і вони пробудуть в СІЗО до 4 квітня без права внесення застави, повідомляє Politeka.
Зайцевій інкримінують порушення правил дорожнього руху, що стало причиною загибелі шести осіб. Дронов звинувачується в тому, що він, керуючи технічно справним авто, зупинився перед перехрестям на заборонні сигнали світлофора та став перетинати його, не знизивши швидкість, в результаті чого сталося зіткнення автомобілів.
Зайцева визнала, що керувала Lexus. За її словами, вона їхала близько 80 км/год. Пасажиркою, яка була з нею в машині, виявилася Марина Ковальова. Перед аварією дівчата сиділи в кафе. Ковальова стверджує, що Зайцева їхала зі швидкістю 70-75 км/год. Проте експерти встановили, що швидкість була близько 106 км/год.
Побачивши авто Дронова, Зайцева посигналила, але зіткнення уникнути не вдалося. Вона визнала свою провину. А ось другий підсудний винним себе не вважає. В його авто на передньому сидінні перебувала пасажирка Рафикова.
Підсумок засідання: доведено, що Зайцева і Дронов порушили ПДР. Обоє обвинувачених вирішили на заборонні сигнали світлофора перетнути перехрестя, що призвело до трагічних наслідків. На переконання прокурорів, ніякі пом’якшувальні обставини не змінять тяжкості злочину.
Прокуратура просила визнати винними Зайцева і Дронову і дати обом по 10 років, а також позбавити права керувати транспортними засобами на 3 роки. У суді оголосили перерву до 11 лютого.
Дивіться: Найважча потерпіла в ДТП у Харкові дала перше інтерв'ю
Дивіться: ДТП у Харкові, відео з камер спостереження
Нагадаємо, головний слідчий справи кривавої ДТП у Харкові Волков мав на руках усі необхідні документи, які потрібно було передати судово-медичним експертам для головного висновку, але не зробив цього. Як повідомляв "Знай.ua", Геращенко розкрив правду про винуватця моторошної ДТП у Києві. Також "Знай.ua" писав, в Київському районному суді відбулося чергове засідання у справі Зайцевої.