В Україні багато категорій людей, які мають право на різні пільги, в тому числі на безкоштовний проїзд в громадському транспорті. Однак приватні перевізники часто і грубо порушують це право громадян. Депутати вирішили зайнятися проблемою перевезення пільговиків та покарати тих перевізників, чиї водії в грубій формі відмовляли людям, яким держава гарантувала право безкоштовного проїзду.

Про це пише UBR.

пенсіонери

5 лютого у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає покарання для перевізників. Розмір санкцій збільшиться у 18 разів. Зараз за такі проступки вони можуть сплатити всього 136 грн. Втім така сума аж ніяк не стимулює водіїв виконувати свої обов'язки. Ймовірно штраф у 2,5 тисячі гривень змінить ситуацію та прищепить більше людяності.

Однак наразі відкритим залишається питання щодо контролю виконання закону та хто буде його здійснювати. Так і питання компенсацій перевізникам за надані пільговикам послуги залишився поза увагою депутатів. Тоді як саме тут слід шукати причини "жадібності" водіїв маршруток, впевнені експерти.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

пільговики в маршрутках

"Пільговий проїзд перевізникам має компенсувати держава. Проте з цією функцією воно і перш справлялося неважливо, а після децентралізації її взагалі повсюдно ігнорують. Навіть "Укрзалізниця", за їх словами, отримує з бюджетів всього близько 15% від необхідного за перевезення пільговиків. А до маршрутників, за дуже рідкісним винятком, гроші взагалі не доходять. У той же час влада на місцях, погоджують компаніям маршрути тільки на умовах перевезення 1-2 пільговиків", - пояснює експерт громадської кампанії "Європатруль" В'ячеслав Коновалов.

При цьому той факт, що замість зазначеного числа в автобус часто сідають в 5 разів більше пільговиків, мало кого цікавить.

посвідчення

Однак, запуск електронного квитка, який вже стартував у муніципальному транспорті, може показати реальну картину, скільки та хто користується транспортом і яким саме. Однак у маршрутках нова система опали судячи з усього, зявиться не скоро.

Нагадаємо, у Києві таксі Über протаранило маршрутку "Богдан". За словами таксиста, він не зміг впоратися з керуванням на занесеній снігом дорозі

Як повідомляв раніше Знай.ua, у Києві дівчина-водій на Audi влетіла в зупинку громадського транспорту, не впоравшись з керуванням через ожеледицю.

Також Знай.ua писав, що під Харковом мікроавтобус Mercedes Sprinter протараинив легковий автомобіль "Таврія", який стояв на узбіччі.

Дивіться: Що думають українці про ліквідацію маршруток