Історія свята
Життя Афанасія Великого пройшло в 4-му столітті, його вважають одним з отців грецької церкви. Афанасій був членом Олександрійської школи патристики. Найбільше він відомий, тому що люто боровся проти аріанства. У 350 році сталося так, що Панас на сході Римської імперії залишився єдиним неаріанським єпископом. Єретики оббрехали його, тому його звинуватили у вбивстві і розпусному житті. Але за свої дії і промови виправданий.
Кирил був сином знатних людей і виховувався в християнстві. Він навчився наук і хотів дізнатися істину і Священне Писання. А коли став юнаком, то вирішив вступити у скит святого Макарія. Тут він жив 6 років і незабаром його висвятили в диякони і зарахували до кліру. Коли патріарх Олександрійської церкви помер, то саме Кирила призначили на його місце. Він боровся з висловлюваннями невірних і спростовував їхні думки, спрямовуючи послання імператору Феодосію, папі Целестину I і в монастирі.
Традиції свята
Афанасія назвали Ломинісом на Русі, а все тому, що в цей день були дуже сильні морози, які аж ніс ломили: «Мороз за ніс ледачих хапає, а перед моторними шапку знімає», — говорили люди, зауважуючи, що в холодну погоду варто більше рухатися. Ніс зі щоками слід особливо укутувати сьогодні, щоб не захворіти.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
В цей день багато віщувало погоду в майбутньому. Наприклад, якщо була завірюха, то весна не скоро буде. А якщо погода ясна, то навпаки. До речі, до холоднечі предки не ставилися дуже погано. Вважалося, що земля, яка промерзла взимку, буде більше врожаю давати влітку.
У білорусів це взагалі було свято для гусей, коли їх починали годувати зерном. А хуртовина асоціювалася з білим пухом і віщувала багато гусенят у році. Також Афанасьєв день був серединою зими, а значить корму повинно залишитися ще до її кінця. Якщо ж запасів було менше, то господарі більше економили.
Нагадуємо, ПриватБанк потрапив у жахливий скандал з вигаданими боргами. Таких шахраїв ще пошукати треба.
Як повідомляв портал "Знай.ua", синоптик зробив несподіваний прогноз на лютий. Сніговий апокаліпсис відміняється.
Афанасьєв день