Нацбанк продовжує користуватися ERP-системою (комплексне управління підприємством) "Галактика" незважаючи на категоричну заборону РНБО.
Про це пишуть ЗМІ.
У повідомленні уточнюють, що санкції Ради нацбезпеки і оборони України бли введені проти "Галактики"ще в 2017 році.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
IT-фахівці стверджують, що програмне забезпечення "Галактика" продовжує використовуватися в Банкнотно-монетному дворі НБУ. У тому числі і для обробки інформації, яка становить банківську та державну таємницю.
Поряд з цим 15 травня 2017 року президент підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБОУ щодо введення санкцій щодо російських компаній та їх дочірніх підприємств в Україні.
У списку опинилися і московське ЗАТ "Галактика Центр" (з ліцензією ФСБ) і ТОВ "Корпорація Галактика Київ", яке на даний момент призупинило свою діяльність.
В обхід санкцій "Галактика" продовжує працювати в Україні через ТОВ "Корпорація" Галактика ", яке формально не перебуває під санкціями. При цьому бенефіціаром ТОВ згідно з реєстром виступає громадянин РФ Андрій Марушкевич, генеральний директор московського ЗАТ" Корпорація Галактика ". Всі ці компанії працюють під єдиним логотипом, йдеться у повідомленні.
Скандал з приводу того, що Нацбанк купує програмне забезпечення у компанії "Галактика" з ліцензією ФСБ, розгорівся ще в січні 2017 року.
Тоді стало відомо, що НБУ проводить тендер із закупівлі "послуги з абонентського обслуговування комплексно-інформаційної системи" Галактика "на 2017 рік". Російське ЗАТ "Галактика Центр" у свою чергу має ліцензію ФСБ "на здійснення робіт, пов'язаних з використанням відомостей, що становлять державну таємницю".
Нагадаємо, у 2018 році в Україні збільшився обсяг готівки гривневих банкнот і монет у готівковому обігу - на 10,7% до 400,1 мільярда гривень за станом на 1 січня 2019 року.
Про це з посиланням на інформацію прес-служби НБУ повідомив "Телеграф".
Як повідомляв раніше Знай.ua, у ПриватБанк розповіли про вражаючі нововведення, які значно спростять життя українців.
Також Знай.ua писав про те, що українці останнім часом не хочуть мати справу зі зношеними і старими купюрами іноземної валюти.