Незабаром у українських вчителів молодших класів з'явиться можливість взяти участь в сертифікації, проходження якої забезпечить 20% надбавки до зарплати та підвищення кваліфікації.
Стало відомо, як здійснюватиметься така перевірка. Про це пише "Сегодня".
У Міністерстві освіти України заявляють, що в перший час такий іспит буде добровільним, а здати його вийти тільки у тисячі вчителів початкової школи з близько півмільйона зараз працюючих.
У кожній області таку можливість дадуть певній кількості педагогів. Найбільше місць отримає Львівська область (71), найменше — Луганська область (15). Надалі кількість можливих учасників і категорії здають планують розширити. Відомо також, що брати участь у перевірці зможуть вчителі зі стажем роботи від двох років, зареєструвавшись на сайті УЦОЯО до 1 лютого.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Випробування пройде в три етапи. Спочатку мінімум два експерта з Держслужби якості освіти оцінять педагога на практиці. Вони відвідають уроки в лютому-травні або вересні-жовтні, попередивши вчителя про візит за три дні. Репетицію заняття проводити заборонено. Якщо про це дізнаються, сертифікацію не зарахують. На основі особистого спостереження, бесіди з директором і самим учителем фахівці вирішать, наскільки ефективно педагог планує навчальний процес і як спілкується з дітьми. Також спостерігачі перевірять, чи співпрацює педагог з батьками, чи спілкується він з ними, в тому числі і через соцмережі.
Варто нагадати, що нову модель іспитів на водійські права розробили експерти урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції" та ГО "Асоціація українських моніторів дотримання прав людини".
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в 2019 році державну підсумкову атестацію з технології ЗНО здаватимуть лише учні 11-х класів, а також студенти установ вищого (коледжі та технікуми) і професійної освіти. Для дев'ятикласників правила залишаються старими.
Нагадаємо, нові правила ЗНО 2019: список предметів, підготовка дев'ятикласників і зміни для студентів.
Як повідомляв Знай.uа ЗНО-2019: експерт пояснив, які нововведення чекають на українців у цьому році.
Знай.uа писав, ЗНО кардинально зміниться в 2019 році: нові предмети для дев'ятикласників і студентів.