Разом з реформуванням системи електропостачання в Україні новим законодавством передбачена відповідальність надавачів послуг з розподілу та постачання електроенергії за неналежну якість цих послуг, пише 24.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прописала Порядок, за яким споживач може розраховувати на захист своїх інтересів у випадку порушень якісного надання послуг з електропостачання.
Контролювати стандарти самостійно для споживача досить складно – необхідно мати відповідні вимірювальні спецприлади і вміти ними користуватися. Але невідповідну роботу електромережі видно і неозброєним оком – коли дуже тьмяно світять лампочки чи коли, наприклад, виходять з ладу електроприлади. Споживач має право звернутися з відповідною заявою до свого ОСР (оператора системи розподілу) або електропостачальника і повідомити його про невідповідність стандартам. Також відтепер передбачена відповідальність за невчасне підключення до електромереж.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Згідно з постановою НКРЕ відповідальна організація повинна зреагувати і у випадку, якщо дійсно надані неякісні послуги споживачеві, – компенсувати ці витрати.
Нагадаємо, з 2019 року згідно з законом про електричну енергію монопольні обленерго розділились на операторів системи розподілу та постачальників електроенергії.
Як це працюватиме
- Підставами для надання компенсації є порушення стандартів постачання електроенергії, зокрема строків чи якості її постачання, а також порушення термінів відповіді на письмові звернення.
- Максимальний розмір компенсації для побутових споживачів становитиме 200 гривень, а для непобутових (підприємств) — від 200 гривень до 600 гривень.
- Компенсацію надаватимуть у вигляді "знижки" у платіжці за електроенергію у строк до 75 днів з дня, коли сталося порушення умов постачання електроенергії.
- Компанія-постачальник сама визначає, яким споживачам вона має надати компенсацію, і повідомляє про це споживача у платіжці або офіційним листом. Якщо протягом встановленого терміну компенсація не надана, її розмір збільшується.
Як повідомляв раніше Знай.ua, на скільки зросла вартість компослуг у новому році для населення та різних організацій.
Також Знай.ua писав, що у 2018 році значним ударом по сімейному бюджету укранців стало здорожчання газу.