Головними зовнішніми ризиками у 2019 році є посилення зовнішньої військової агресії проти України, торговельні війни та уповільнення світової економіки, послаблення інтересу інвесторів до країн, що розвиваються і відтік капіталу з цих країн.
Про це повідомляє Хвиля з посиланням на Програму дій Національного банку на 2019 рік.
Як наголошується в документі, все ще ймовірні спроби зовнішнього військового втручання в українські справи з боку Російської Федерації.
"Останнім часом агресія Росії знаходить нові форми. Ситуація в Азовському морі буде залишатися напруженою", — йдеться в документі.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Крім того, активізація торговельних воєн найбільших економік світу може спричинити уповільнення зростання світової торгівлі з відповідними проблемами для глобальної економіки.
"Негативним ефектом таких протистоянь може бути надлишок пропозиції сировинних товарів в окремих регіонах світу з відповідним тиском на ціни у бік зниження. У такому разі, а також у разі погіршення доступу до окремих ринків збуту, валютні надходження від експорту можуть скорочуватися. Це може позначитися на динаміці обмінного курсу гривні і, відповідно, інфляції", — вважають експерти НБУ.
Ризиком є ослаблення інтересу інвесторів до країн, що розвиваються і відтік капіталу з цих країн.
"Досить швидкий перехід центральних банків провідних країн до жорсткості монетарної політики визначає відтік капіталу з країн, ринки яких розвиваються, зокрема України. Відповідно посилюється стурбованість експертів щодо можливого наближення світової економіки до фази спаду", - відзначили в НБУ.
"Від стану глобальної економіки, розгортання протекціоністських настроїв у світі, динаміки цін на сировинні товари і апетитів інвесторів до країн, що розвиваються залежить здатність знизити інфляцію і перейти до вільного руху капіталу. А посилення зовнішньої військової агресії може поставити під загрозу не тільки потенційні досягнення, але і досягнення минулих років", — наголошується в документі.
Нагадаємо, Світовий банк погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2019 році до 2,9%, у 2020 році — до 3,4%.
Як повідомляв портал Знай.uа НБУ відкрив продажу валюти онлайн - українці зможуть купувати долари, євро та іншу валюту по інтернету.
Знай.uа писав в НБУ заговорили про продаж націоналізованого Приватбанку.