Днями стало відомо про те, що у ВР зареєстрували законопроект про внесення змін до закону "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині".
Зміни передбачають можливість донорства особою, яка не досягла повноліття. Про це йдеться на офіційному сайті парламенту.
Автор проекту - депутат від "Блоку Петра Порошенко" Марія Іонова. Вона пропонує дати можливість фізичним особам до 18 років стати живим донором гемопоетичних стовбурових клітин.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Таке може бути можливо при наявності добровільної та усвідомленої згоди, наданої законним представником неповнолітнього у письмовому вигляді і за умови проведення трансплантації цього анатомічного матеріалу повнорідним братам чи сестрам.
Відзначимо, в чинному законодавстві живим донором анатомічних матеріалів може бути тільки повнолітня дієздатна фізична осіб.
"За результатами лабораторних досліджень і типування саме такі діти є потенційними живими донорами для свого брата або сестри, і в інших країнах світу їх кістковий мозок за згодою батьків використовують для трансплантації братів чи сестер. Така можливість врятувати життя повинна бути передбачена в законі ", - сказано в законопроекті.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я опублікувало реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню Урядовою програмою "Доступні ліки".
Список зявився на сайті відомства 02 січня 2019 року. Міністерство охорони здоров'я затвердило оновлені оптово-відпускні ціни на лікарські засоби для лікування осіб, що страждають серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом II типу, бронхіальною астмою, відпускаються в рамках програми "Доступні ліки".
Як повідомляв раніше Знай.ua, в 2019 році медична реформа в діяльності екстреної допомоги продовжиться.
Також Знай.ua писав про те, що процедура переливання крові покращує функціональні здібності людей, які страждають від слабоумства.