У четвер, 3 січня, у Львівській обласній інфекційній лікарні помер 43-річний бізнесмен, який напередодні Нового року привіз із Африки смертельну хворобу.
Чоловік був у комі на штучній вентиляції легенів. Лікарі тиждень боролися за життя чоловіка, але його стан був дуже важкий.
Про це повідомляєж ZAXID.NET.
Як розповіла лікар-паразитолог львівського обласного лабораторного центру Елла Матіяш, у чоловіка перед новим роком діагностували малярію, зхокрема найтяжчий її вид - тропічну.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Чоловік 23 грудня повернувся до Львова з Конго, а 27 грудня звернувся до лікарів інфекційної лікарні за допомогою. У нього підвищилася температура, виникли лихоманка, озноб, головний біль, біль у м'язах, слабкість.
Невдовзі пацієнт впав у кому, перебував на штучній вентиляції легенів. У нього різко погіршилися всі показники і у четвер, 3 січня, о 8:40 він помер, повідомила Елла Матіяш.
Малярія - одна з найбільш небезпечних хвороб у світі. заражена людина не становить загрози оточуючим. Від хворої до здорової людини інфекція потрапляє через укуси комарів. Врезультаті інфікування у пацієнта сильно підвищуєтьсятемпература тіла, збільшується печінка та селезінка.
Є чотири види малярії, найбільш важкою є тропічна малярія, що у 40% закінчується смертю.
Додамо, за останні 20 років таких випадків на Львівщині було понад 30, три з них закінчилися смертю.
Нагадаємо, в Україні розгулявся кір. Медики зафіксували вже перші смертельні випадки у новому році. Так, 1 січня помер2-річний малюк, у якого хвороба перебігала дуже важко з ускладеннями. Дитина мала одне щеплення від кору.
Як повідомляв портал Знай.ua, вчені розібралися в механізмах зараження холерою. Біологи виявили, що адаптивність інфекції обумовлена швидкими сенсорними змінами в бактерії
Також Знай.ua писав про те, що американські вчені розробили новий метод боротьби з резистентними золотистими стафілококами (MRSA).
Дивіться: Малярія. Чим небезпечна та як врятуватися