У середу, 2 січня, за церковним православним календарем вшановується пам'ять Ігнатія Богоносця – так у народі називали Ігнатія Антіохійського, який жив у 1-2 століттях і був учнем Іоанна Богослова. Зазначимо, що існують тільки дві версії походження його назви. Згідно з першою, Ігнатій був нерозривно пов'язаний з божественним духом, який був присутній в ньому. За другою версією, коли він був ще маленькою дитиною, його брав на руки Ісус Христос.

Ігнатів день 2 січня: історія життя святого

Святий Ігнатій жив у II столітті. Його вчителем був Іван Богослов. Коли було Троянське гоніння на християн, його заарештували і направили з Антіохії в Рим для здійснення над ним страшної кари. Під час шляху він подолав шість міст і для кожної церковної громади залишив послання. Після прибуття в Рим язичники кинули його до голодних левів на розтерзання.

Ігнатів день 2 січня: традиції і обряди свята

Наші предки цей день присвячували будинку, де людина народилася, виросла і отримала благословення на самостійне життя. Традиційно було прийнято у свято служити молебні Ігнатію Богоносцю, щоб уберегти своє житло від всякої нечисті і напасті. Крім того, обов'язково потрібно було вклонитися будинку і обійти навколо села хресною ходою з іконою Ігнатія Богоносця.

Популярні новини зараз

"Бісять ТЦК": військовий пояснив, чому воєнкоми перегинають палицю у мобілізації

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити

Показати ще

Ще ця дата вважалася «яблучним днем»: належало очищати яблуні від інею і снігу, щоб урожай був багатим на наступний сезон. Люди вірили, що погода в цей день віщує погоду серпня - місяця, коли дозрівають найкращі сорти яблук.

Згідно з народними прикметами, людина, яка народилася в Ігнатів день, буде все життя прив'язана до свого будинку і сім'ї. До речі, провести час з родичами в цей день вважається хорошою справою для всіх.

Прикмети та повір'я

Іній на деревах у Ігнатів день – до ясної погоди.

Якщо вночі на небі багато зірок, то рік буде врожайним.

Синиці почали голосно щебетати – найближчі ночі будуть холодними.

Якщо сонце яскраво світить і стоїть мороз, то і в серпні воно буде людей балувати і жаром обдавати. Якщо ж сльота або інша негода настане, то і серпень буде похмурим і дощовим.