У вівторок, 1 січня, відзначається народне свято День Іллі Муромця (за старим стилем – 19 грудня). В цей день на Київській Русі шанували пам'ять Іллі Муромця — билинного богатиря, якого вважали рятівником Києва від татарського Калин-царя.

День Іллі Муромця 1 січня: головні заборони і прикмети свята

Напередодні був Новий рік і багато людей бажало один одному щастя, здоров'я і удачі в новому році. У той же час лаятись і кричати заборонялося, інакше сварки будуть в будинку весь рік.

Здавна знахарі за допомогою магії намагалися втрутитися в круговерть долі, щоб своїм таємним мистецтвом змінити нещасливу лінію долі на більш сприятливу. Адже саме для цього існують різні заговори, обереги і заклинання.

Так, на 1 січня люди традиційно ворожили. При цьому самому собі пророкувати долю не рекомендується.

Ілля Муромець

Популярні новини зараз

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Той, хто в цей день проїде на коні задом-наперед навколо дерева, яке розходиться з одного кореня на два ствола, той не буде обдурений чоловіком або дружиною (мається на увазі зрада).

Той, хто 1 січня прокинеться першим, вийде за двері своєї кімнати і, постукавши в неї, розбудить інших членів сім'ї, той буде головувати в своєму сімействі протягом нинішнього року.

Також люди ворожили про погоду: Очищали 12 цибулин від верхніх лусочок, насипали на кожну цибулину по жмені солі і клали їх на ніч на піч. На який цибулині за ніч сіль стане вологою, такий по рахунку місяць буде дощовий. Або виймали з цибулин 12 чашок, насипали в них сіль і ставили на вікно в ніч під Новий рік. Якщо сіль була вологою - місяць буде вологий і дощовий, якщо ні - сухий.

Щоб урожай нинішнього року був вдалим, в народі робили такий обряд: Йшли на перехрестя, креслили на землі палицею хрест і прикладалися до нього вухом: якщо чулося, що їдуть санчата з вантажем, це обіцяло багатий урожай. Вважалося, що сильний вітер у цей день обіцяє урожай горіхів, а місячна зоряна ніч — гороху, сочевиці і ягід. Якщо ж погода була теплою — очікували, що вродить жито.