В Україні питання щодо переробки відходів стоїть дуже гостр. Не один рік влада обіцяє звести заводи з утилізації сміття, проте обіцянки залишаються лише порожніми словами. Побутові відходи вже заповнили існуючі полігони, сміття просто вже нема куди вивозити. Сусідня країна може допомогти у вирішенні цього наболілого питання.
Про це пише "businessua.com".
Польща ймовірно допоможе в утилізації таких шкідливих відходів, як батарейки. Там існують спеціальні підприємтсва.
Як зазначив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв заявив, що в Польщі такі підприємства працюють, і не виключено, що Україна домовиться про співпрацю.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
"В Україні немає підприємств, які переробляють батарейки. Бізнес в цьому не зацікавлений, йому нецікаво. Уже двічі наші представники виїжджали до Польщі, де такі підприємства існують. Ми створюємо зараз певну схему роботи з небезпечними відходами, які повинні будуть транспортуватися. Поки все це на рівні переговорів", - заявив Пантелєєв.
За його словами, єдиним виходом для нашої країни у питанні утилізації батарейок - це вивозити їх до інших країн, де існують такі заводи, адже чекати на появу аналогічних в Україні не варто, найближчим часом будівництво їх не передбаченою
В даний час всі елементи живлення збираються на спеціальних майданчиках. Українців просять не викидати до сміттєвих баків використані батарейки, а приносити їх до спеціальних пунктів.
Українцям запропонували утилізувати новорічні ялинки
В Києві з 2 січня відкриється кілька пунктів утилізації новорічних дерев. Українцям пропонують принести ялинку на переробку та не викидати на сміття.
Після переробки деревину збираються використати в якості удобрення грунту та захисту його від пересихання.
Нагадаємо, українців збираються навчити сортувати сміття чималиим штрафами. депутати розглядають законопроект, який посилить відповідальність за забрудження навколишнього сереовища.
Як повідомляв портал Знай.ua, в російському місті Лабитнангі ентузіасти побудували дитяче містечко із льоду та фекалій. Про скандал з відходами розповідають в соцмережах.
Також Знай.ua писав про те, що заради збереження екології в Німеччині ціна на пластик злетить до небес.
Дивіться: Як в Японії сортують та переробляють сміття