В Україні уже переглянули тарифи для більшості постачальників тепла. Їх підвищили у зв'язку з подорожчанням газу, зростанням зарплат й інфляції. В деяких містах у 2019 році українці переплатять за комуналку в півтора рази.

Про це пише "businessua.com".

Як повідомляють у профільній комісії, нововведення набудуть чинності в січні 2019-го, а оновлені платіжки з рекордними тарифами — в лютому.

Для економії на опаленні українцям рекомендують утеплити будинок. Проте зараз це робити недоцільно, потурбуватися про це варто в міжсезоння.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Показати ще

Захмарні тарифи та холодне житло


В Україні, за оцінками Державного агентства енергоефективності, в житлових будинках "втрачається" приблизно 40% тепла. Пов'язано це з тим, що левову частку будинків будівельники ще за часів СРСР.

Таке житло за сучасними нормами не відповідає енергоефективності.

Тому жителі квартир у старих будинках отримають платіжки з рекордними сумами за опалення. Їх слід чекати в лютому місяці.

Тарифи у кожному регіоні різні. В середньому тарифи виростуть від 16 до 23%. Наприклад, ціни для "Одеської теплоелектроцентраль №2" збільшили на 30%, а опалення для клієнтів "Рівнетеплоенерго" подорожчає на 28,1%.

Зазначимо, що повністю усі підприємства передбачили зростання зарплат на 18-40%.
Для прикладу, якщо на нині сім'я у "двійці" в Рівному платить за тепло 1,5 тис. грн у місяць, то в лютому ця сума зросте щонайменше до двох тисяч гривень.

При цьому в такому ж будинку після термомодернізації сім'я заплатить за опалення менше однієї тисячі гривень. Таким чином, якщо правильно утеплити будинок та поставити в приміщенні прилади економії, то цілком реально знизити суми до 600-800 гривень в місяць.

"У встановленні індивідуального теплового пункту в житловому будинку в опалювальний сезон є свої ризики. Якщо виникнуть якісь проблеми, мешканці можуть на декілька днів залишитися без опалення. А під час морозів такого допускати не можна. Якщо це, наприклад, офісна будівля, яка працює із двома вихідними у тиждень, так, там можна у вихідні або під час свят встановлювати тепловий пункт", — розповідає експерт.

Варто враховувати, що вже в травні 2019-го знову очікується здорожчання опалення та гарячої води.

Нагадаємо, у 2019 році українці більше платитимуть за телебачення та послуги зв'язку.

Як повідомляв раніше портал Знай.ua, стало відомо. які професії в Україні найвисокооплачуваніші.

Раніше портал Знай.ua писав, що борги за комуналку українцям порахують по-новому.

Дивіться: Як економити на "золотій" комуналці в Україні